SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

1 Gram altın fiyatına 1 kilo can erik

1 Gram altın fiyatına 1 kilo can erik
Bu haber 25 Mart 2016 - 16:46 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Can eriğini kim sevmez ? Fakat fiyatı 100 liraya çıkınca almak için insan defalarca düşünmek zorunda kalıyor.
Haber:Gamze DİNÇER
Can eriğini kim sevmez ? Fakat fiyatı 100 liraya çıkınca almak için insan defalarca düşünmek zorunda kalıyor. Adana’da satılmaya başlanan can eriklerinin kilosu 100 liradan satılmak üzere manavlarda yerini aldı. Fiyatını görenlerin şaşkınlıktan gülümsediği erikleri almak için biraz paraya kıymak gerekiyor. Zira fiyatı dudak uçuklatıyor.
10 ERİK 10 TL’DEN SATILIYOR
Yaz mevsimini en güzel meyvelerinden olan ve yaz aylarının geldiğini müjdeleyen  can eriklerinin ilk mahsulleri tezgahlarda boy göstermeye başlayınca yavaş yavaş görenlerin damağına vurmaya da başladı. Kilo ile almak, haliyle biraz külfetli olunca damaklarda hissedilen ekşiliği durdurmak için gramla da olsa bir kaç tane erik alınıyor.  Minik kaselerde ve gramla satılan can erikleri henüz turfanda olduğu için 100 liradan satışa sunuldu. Sadece 10 tane erik almak isteyen vatandaşların 10 Lirayı gözden çıkarması gerekiyor.
ŞİMDİLİK DAHA ÇOK HAMİLELER VE ÖĞRENCİLER ALIYOR
Adana esnaflarından Sefer Açıkgöz, turfanda meyveler satarak geçimini sağladığını söyleyerek, gramla erik sattığını anlattı. 50 yaşındaki Açıkgöz, ilk çıkan turfanda meyvelerin her zaman pahalı olduğunu söyledi. Yaza doğru meyvelerin ucuzlamaya başladığını söyleyen Açıkgöz, maalesef henüz müşterilerinin kilo ile erik alamadıklarını, hamile bayanların ve öğrencilerin şimdilik müşterisi olduğunu ifade etti. Bu dönemlerde eriğin hep pahalı olduğunu anlatan Açıkgöz, eriklerinin doyumluk değil tadımlık olduğunu anlattı.
İSTANBUL’DA KİLOSU 200 TL
İstanbul’da yaşayan hamile eşine erik almak için, polis olan oğlunun manava gittiğini ve burada eriğin 200 lira olduğunu öğrenince erik almaktan vazgeçip kendisini aradığını belirten Mustafa Çuhadar adlı vatandaş ise, İstanbul’da eriğin kilosunun 200 lira olduğunu gören oğlunun erik almaktan vazgeçip kendisini aradığını söyledi. Adana’da belki erik daha ucuzdur diye arayan oğlu için manavları gezen 63 yaşındaki Çuhadar, hamile gelini ve oğlu için bir paket alıp yollayacağını, İstanbul’ a göre eriğin Adana’da daha ucuz olduğunu ifade etti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA