SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

105000 TL Dolandırdı !

105000 TL Dolandırdı !
Bu haber 09 Şubat 2016 - 10:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Dolandırıcılıkta çığır açtı. MİT üyesi olduğunu iddia edip villasında 40 ton altın olduğunu söyledi. 105.000 TL dolandırdı. Yaşanılan dolandırıcılık olayı Antalya’da gerçekleşmiştir .Ferdi C. adındaki kişiden zorlama yolu ile 87 bin TL değerinde senet aldığı iddia edilen dört kişi kendisini MİT mensubu olarak tanıttı .

 

Dört sanık Ferdi C. adında ki kişiyi kandırarak 105.000 TL dolandırdı. Ferdi C. adında ki kişiyi ,  villasında devlete ait olduğu iddia edilen 40 ton altın olduğu söyleyen dolandırıcılar  bu altınları bahçeden çıkartıp götürmek için bir tır türünde araca ihtiyacı olduğunu söyledi ardından Ferdi C.  adında ki kişiden bir tır alması için paraya ihtiyacı olduğunu söyledi.Bu durumda altınlardan bir kısmını vereceğini söyledi.Bu duruma kanan Ferdi C.  105.000 TL parayı dolandırıcılara kaptırdı. Bu şekilde Ferdi C.   dolandırıldı. Olaylar 2 yıl önce başlamıştı.2 yıl önce Ferdi C.  adında ki  kişi  polis merkezine başvurdu.

 

 

20 Temmuz 2014 gününde bir gece kulübünde diskoda dövüldükten sonra 87 bin TL bir borç senedi imzaladı. Bu senet zorla imzalatıldı. Diskodan ayrıldıktan sonra polis merkezine gidip şikayet etti. Ferdi C. ‘nin  şikayeti üzerine polis harekete geçti ve Ferdi C.  adındaki kişinin şikayet etmiş olduğu dört kişi polis tarafından soruşturmayı alındı soruşturma sonucunda ise şüpheliler hakkında  20 yıl hapis cezası istendi. Antalya’da yedinci Ağır Ceza Mahkemesi’nde sanıkların davası görüldü. Ferdi C. ‘nin şikayet etmiş olduğu kişilerden bazıları tutuksuz olarak gönderildi .Tutuksuz olarak gönderilen kişi tekrardan Ferdi C.  ile iletişime geçti ve MİT mensubu olduğunu söyleyip dolandırdı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA