SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

35. İstanbul Film Festivali’nin Onur Ödülleri

35. İstanbul Film Festivali’nin Onur Ödülleri
Bu haber 24 Ocak 2016 - 8:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İstanbul Kültür Sanat Vakfınca 7-17 Nisan 2016 tarihleri arasında düzenlenecek olan 35. İstanbul Film Festivali kapsamında verilecek olan Sinema Onur Ödülleri’nin sahipleri belli oldu.

Her yıl İKSV tarafından sinemaya emek vermiş kişilere verilen Sinema Onur Ödülleri’nin verileceği isimler belli oldu. Bu yıl ödüllerin yönetmen Ülkü Erakalın, yapımcı Şeref Gür, oyuncular Suzan Avcı ve Perran Kutman, seslendirme sanatçısı Jeyan Ayral Tözüm’e verilmesi kararlaştırıldı.

 

YÖNETMEN ÜLKÜ ERAKALIN

 

Konservatuvar öğreniminden sonra yönetmenliğe adım atan Ülkü Erakalın Yeşilçam’da üretken bir yönetmen olarak tanındı. Sinema dünyasına yönetmen  Lütfü Akad’ın asistanı olarak adım atan Ülkü Erakalın’ın ilk filmi ise 1961 senesinde çekmiş olduğu “Kadın” isimli film oldu.

 

YAPIMCI ŞEREF GÜR

 

Ülkemizde uzun yıllar yapımcı olarak sinema sektöründe bulunan Şeref Gür, Erman Film’de kariyerine başladı. Sayısız filmin yapımına katkıda bulunan Şeref Gür, Türk Sinemasında pek çok önemli filmin yapımına imza attı.

 

OYUNCU PERRAN KUTMAN

 

Türk Sinemasının önemli karakter oyuncuları arasında yer alan Perran Kutman, Hababam Sınıfı, Salak Milyoner ve Köyden İndim Şehre gibi önemli filmler başta olmak üzere pek çok filmde rol aldı.

OYUNCU SUZAN AVCI

 

Türk Sinemasının unutulmaz kötü kadın karakterlerini başarılı bir şekilde canlandıran yetenekli karakter oyuncusu Suzan Avcı, unutulmaz oyuncular arasında yer alıyor. Özellikle yuva yıkan vamp kadın karakterlerini birçok filmde başarıyla canlandırdı.

 

SESLENDİRME SANATÇISI JEYAN AYRAL TÖZÜM

 

Seslendirme sanatçısı olan Tözüm, Belediye Şehir Tiyatrolarında pek çok oyunda rol alarak bu kurumdan emekli oldu. Çok küçük yaşlardan itibaren yabancı ve yerli pek çok filmde seslendirme sanatçısı olarak görev alan sanatçı, 60 yıllık kariyeri boyunca Türkan Şoray, Fatma Girik ve Filiz Akın gibi sanatçıların filmlerdeki sesi olarak birçok filmde yer aldı.

Editör: Gamze DİNÇER

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA