SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Acil Servislere Yapılan Bazı Başvurular Komedi

Acil Servislere Yapılan Bazı Başvurular Komedi
Bu haber 30 Nisan 2016 - 7:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Acil servislere yapılan başvurular hakkında ilginç bilgiler veren ATUDER Bаşkаnı Prof. Dr. Başar Cander, bazı başvuruların komedi olduğunu söyledi.

Acil müdahalede bulunulması gereken hastalara hizmet etmekte olan acil servislere yapılan başvurular içinde bazı kişilerin gerekçelerinin bazen şaşırttığını ve bazen de gülümsettiğini ifade eden ATUDER Bаşkаnı Prof. Dr. Başar Cander, kalbinin 5 dakikadır atmadığı şikâyetiyle acil servise başvuran kişinin bile olduğunu söyledi.

Hastanelerdeki acil servislerin, pek çok asılsız gerekçeler sunarak başvuranların olması dolayısıyla acil servislerde yoğunluğa sebep olduğu, hatta birbirinden garip şikâyetlerle gereksiz yere sağlık görevlilerinin meşgul edildiği belirtildi. Bu tuhaf şikâyetler arasında öyleleri var ki; 5 dakikadır kalbinin atmadığını, kulağına kene yumurtladığını, kulağımda sinek vızıltısı olduğunu şikâyet edenlerle bile karşılaşıldığı öğrenildi.

Acil Tıp Uzmanları Dеrnеği Başkanı Prof. Dr. Başar Cander’ in yaptığı açıklamada bu tür başvuruların bulunması nedeniyle esas acil hastaların bakımının engellendiğini ifade ederek, bazı bilinçsiz davranışlar sebebiyle gereksiz bir yoğunluğun yaşandığını söyledi. Özellikle Avrupa’ da ve gelişmiş ülkelerdeki acil servislerin Türkiye’ deki kadar yoğun olmadığına işaret eden Cander, bu ülkelerdeki meslektaşlarının böyle bir durumda ekonomilerinin felç olacağını, ülkede kriz yaşanacağını söylediklerini ve böyle bir durumu afet olarak tanımayacaklarını ifade etti.

ÜSTELİK YAPILAN MUAYENEYE DE İNANMIYORLAR

Cander, böyle durumlarda gereksiz başvuruda bulunan kişilere her hangi bir sağlık sorunlarının olmadığını söylemelerine rağmen bu kişilerin yapılan muayeneden memnun olmadıkları, hiç ilgilenmeden ve tahlil yapılmadan nasıl böyle bir sonuca varıldığı şeklinde tepki gösterdiklerini de sözlerine ekledi.

Editör: Berk ARSLANTÜRK

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA