Akıl Almaz iPhone Hatası

Apple markası tarafından üretilen ve en çok sevilen ürünlerden birisi olan iPhone marka telefonlara gelen çeşitli güncellemeler…
Apple markası tarafından üretilen ve en çok sevilen ürünlerden birisi olan iPhone marka telefonlara gelen çeşitli güncellemeler ve yeniliklerin yanı sıra bir kullanıcı tarafından rast gele olarak fark edilen bir hata çeşitli tartışmaların yaşanmasına sebep oldu. Telefonun tarih ayarları ile ilgili yaşanan bir sıkıntı sonrasında tamamen kapandığı ve bir daha açılmadığı için tamamen kullanılamaz bir hale geldiğinin anlaşılması üzerine binlerce iPhone kullanıcısı bu durumda tedirginlik yaşadı.
ABD’de yaşayan bir iPhone kullanıcısı tamamen tesadüfi bir şekilde telefonunun tarih ayarları ile oynadığı bir sırada telefonunu 1 Ocak 1970 tarihine getirdi ve ilginç bir durum ile karşı karşıya geldi. Telefon tarih ayarlarının değiştirilmesi ile birlikte tamamen kapandı. Ardından yeniden başladı. Ancak Apple işaretinin çıktığı anda donan telefona başka müdahale etki etmediği için büyük şaşkınlık yaşadı. Telefona ne yapsa da müdahale edemeyen kullanıcı sorunu Apple için yazmış olduğu bir şikayet mektubu ile büyük bir hatayı gözler önüne serdi.
Konu hakkında araştırma yapan Apple markası gelecekte ortaya çıkaracakları bir yazılım ile sorunu ortadan kaldıracaklarını ifade ettiler. Ancak Apple tarafından sorunun neden kaynaklanmış olabileceğine dair herhangi bir açıklamanın yapılmaması dikkat çekti. Güvenlik açığının sonradan farkına varan ancak sebeplerini tam olarak anlamayan marka tarafından da konu hakkında araştırmaların sürdüğü ifade edilirken bu tür sorunlar ile karşılaşanların teknik servislerine başvurduktan sonra Apple ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. İncelemeler sonucunda Apple tarafından gereken destek sorunsuz bir şekilde verilmektedir.
Haber:Gamze DİNÇER

admin

Ben Harun Güçlü 1988 Trabzon akçaabat doğumluyum küçük yaşlarımdan beri araştırmacı ve bilgi paylaşımcı bir insandım, tek hedefim habercilikte doruğa ulaşmak

Bir Cevap Yazın