SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Ankara Patlaması 3 Memurun İş Sonu Oldu

Ankara Patlaması 3 Memurun İş Sonu Oldu
Bu haber 14 Ekim 2015 - 14:39 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bu karar soruşturmayı yürüten müfettişlerin teklifi ile onaylandı. Türkiye’nin başkenti Ankara’da 100’e yakın insanın ölümüyle sonuçlanan terör olaylarının soruşturması zemininde 3 görevli memur işten çıkarıldı. İçişleri Bakanlığı Ankara tren istasyonu yakınında meydana gelen iki patlamayla ilgili başlattığı soruşturma araştırmasının güvenliği için Ankara’nın Emniyet Müdürü, Özel servis şubesinin başkanı ve Güvenlik Bölümü Başkanı tuttukları görevden aldılar.

İçişleri Bakanlığı sitesinin yaydığı bilgiye göre, bu karar soruşturmayı yürüten müfettişlerin teklifi ile onaylandı.

“2015 yılı 10 Ekim Ankara tren istasyonunun önünde meydana gelen menfur terör olayını iyice araştırmakla görevlendirilmiş polis müfettişlerinin önerileri doğrultusunda, soruşturmanın güvenli yapılabilmesi için Ankara kenti polis idaresinin reisi, Emniyet şubesinin  Müdürü ve Güvenlik Bölümü Başkanı tuttukları görevden uzaklaştırdılar.”

Ankara polisinin reisi görevini geçici olarak reisin Yardımcısı Ahmet Hakan Arıkan yürütecek. Kritik süreç nasıl bir şekilde ilerleyecek ilerleyen günlerde göreceğiz. Bu görevden alma şu an için tamamen soruşturmanın güvenli şekilde ilerleyebilmesi içindir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA