SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Gece saat 00.00 sularında yağmaya başlayan yoğun kar Ankara genelinde etkili oldu.
Gece saat 00.00 sularında yağmaya başlayan yoğun kar Ankara genelinde etkili oldu. Ankara Valiliği yaptığı açıklamada, 21.01.2016 Perşembe günü eğitime 1 gün süreyle ara verilerek okullar tatil edildiğini duyurdu.
Yoğun kar yağışı sonrasında başkent beyaza büründü. Kentin anayollarında belediyeye ait görevli birimler çalışmalarını gece boyunca sürdürdü. Gün içerisinde kar yağışının devam edeceği duyuruldu.
OKULLAR 1 GÜN SÜREYLE TATİL EDİLDİ
Ankara Valiliği yoğun kar yağışı nedeniyle açıklama yaparak il genelinde görülen kar yağışı ve buzlanma sebebiyle şehir içi trafiğinde yaşanabilecek olumsuz durumları asgariye indirmek ve öğrenciler için oluşabilecek tehlikeleri önlemek amacıyla tatil kararı aldı. Valilik tarafından yapılan açıklamada, 21.01.2016 Perşembe günü itibarıyla Milli Eğitime bağlı ilk, orta ve liselerde eğitime 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.
KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAKİ GÖREVLİLER
Söz konusu Valilik açıklamasında yine kamu kurumları ve kuruluşlarında görevli olan hamileler ve çocuğunu emziren bayanlar, engelli memur ve işçiler de belirtilen tarihte izinli olacakları duyuruldu.
Son yılların en soğuk kış mevsimini yaşayan Türkiye’de ülke genelinde kar yağışının etkili olduğu bazı illerde de okullar tatil edildi. İzmir’in Bergama ve Kınık ilçelerinde, Balıkesir’in Altıeylül, Karesi, Dursunbey, Savaştepe ve Balya ilçelerinde, Eskişehir il genelinde, Manisa’nın Demirci ilçesinde, Uşak il genelinde okullar yine aynı şekilde 1 gün olmak üzere tatil edilerek eğitime ara verildiği valiliklerce yapılan açıklamalar ile duyuruldu. Ayrıca meteoroloji uzmanlarınca etkili ve yoğun kar yağışının hafta sonuna kadar bazı illerde devam edeceği belirtiliyor.
Haber:Gamze DİNÇER
21 Ocak 2016 - 7:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Ankara’da Kar Yağışı Nedeniyle Okullar Tatil

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA