SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Antalya araç kiralama Avantajları nelerdir

Antalya araç kiralama Avantajları nelerdir
Bu haber 03 Mayıs 2016 - 11:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de her gün biraz daha yaygınlaşan bireysel ve filo olarak araç kiralamanın, şirketler ve bireysel kullanım için Antalya araç kiralamanın, araç satın almaya göre daha da çok faydası olduğunu artık herkes biliyor. Bakım masrafının olmaması, aylık gider gösterilmesi, arıza yaptığında ücretsiz başka bir araçla değiştirme gibi birçok avantaj sağlayan Antalya rent a car firmalarından neden ve nasıl araç kiralamalıyız ve bunun avantajları nelerdir?

Araç sahibi olmak elbette çok güzel bir şey ama güzel ve kullanışlı bir araç almak için yüksek miktarları gözden çıkarmanız gerekiyor. Oysa Antalya araç kiralama sistemini kullanarak bu yüksek meblağları ödemekten kurtulursunuz. Sadece kullandığınız kadar ödersiniz.

Araç satın almak için öncelikle demirbaş olarak yıllık masrafları göz önüne almak lazım. Alacağınız orta sınıf bir araca ödeyeceğiniz yıllık vergi yaklaşık 1000 – 1500 tl arasında değişmektedir. Tabi sadece vergiyle kalmıyor, yine orta sınıf bir araca ödeyeceğiniz kasko ücretine yaklaşık aynı meblağlarda tutuyor. Yani senelik olarak sabit bir şekilde ödeyeceğiniz vergi ve kasko ücreti ortalama 3000 – 3500 lirayı buluyor, ama Antalya araç kiralama sistemini kullanarak en başta bu sabit masraftan kurtulmuş oluyorsunuz.

Aracınızın motoru bozuldu, balataları aşındı, üst kapak sıkıntı vermeye başladı, yağ damlatıyor gibi sorunlar karşılaşacak olursanız da, bunların masrafı sizi endişelendirmeyecek. Antalya rent a car firmaları sizleri bunlardan kurtarıyor. Ayrıca servisiyle bakımıyla uğraşıp hem zamanınız hem paranız gitmiyor. Bunların haricinde tek bir araca bağlı kalmaktan kurtulursunuz. Her ihtiyacınızda Antalya araç kiralama firmalarından farklı farklı
istediğiniz aracı kiralama ve farklı araçları denemek şansınız olur ama araba alırsam sürekli elimin altında olur garajımda durur istediğim an kullanırım diyebilirsiniz ama çoğu Antalya rent a car firmaları kapınıza kadar araçları getirip teslim ediyorlar istediğiniz zamanda gelip tekrardan geri alabiliyorlar.

İstanbul’dan çıkıp Antalya’ya tatile gelmeye niyetleniyorsanız bunun için yaklaşık 715 km yol gidip 8 saat araç kullanmanız lazım. Yolda çektiğiniz eziyetlerin yanında birde yorgunluğunuz size kar kalacak. 1 haftalık tatilinizin 2 gününü yolda geçireceksiniz. Bunun yerine İstanbul’dan uçağa binip yaklaşık 45 dakikada Antalya’da olursunuz. Antalya rent a car firmaları sizi havaalanında karşılayıp aracınızı teslim ederler.

Antalya Araç kiralama şirketlerinden araç kiralarken nelere dikkat etmeliyiz

*Öncelikle açık ve boş senetleri kesinlikle imzalamayın
*Kredi kartı bilgilerinizi vermeyiniz
*Kiralanan araç şahısların değil de Antalya araç kiralama firmalarının üzerinde kayıtlı olmasına dikkat edin
*Araç ruhsatını mutlaka inceleyip, Kiraladığınız araçla plakasının aynı olup olmadığını karşılaştırın
*Kiralanan aracın kaskosunun var olduğuna ve süresinin bitip bitmediğine kaza halinde neleri karşıladığına dikkat edin
*Sigorta şartlarını ve neleri kapsadığını öğrenip Antalya araç kiralama firmalarından detaylı olarak anlatılmasını talep edin

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA