SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Antalya Günlük Ev Kiralama

Antalya Günlük Ev Kiralama
Bu haber 04 Temmuz 2016 - 16:48 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Turizm sektöründe gerçekleşen hızlı gelişmeye bağlı olarak ortaya çıkan emlak sorunu hızla büyümeye devam ediyor. Bu duruma bağlı olarak gelişen ve daha yaygın bir alanda faaliyet göstermeye başlayan ev turizmi, ülkemizde olduğu kadar tüm dünyada da hızlı bir gelişme hacmi yakalamış durumda.Antalya günlük evler çok fazla rağbet görmektedir. Özellikle bu durumda ortaya çıkan arz ve talebin çoğalması durumuna bağlı olarak yatırım amacıyla bu sektöre girenlerin sayısında da ciddi bir artış olduğu gözlemlendi. Yapılan araştırmalar sonucunda ev turizminden yararlananların büyük çoğunluğunu, kendi seyahatlerini organize etmeyi arzu eden gezginlere kısa süreli olarak ev kiralamak isteyenler oluşturmaktadır.

Bu aşamada özellikle Antalya’da faaliyet gösteren dernek çatısı altında toplanmış olan gurup, hizmet vermeye çalışmaktadır. Dernek olarak hizmet vermeyi amaçlayan ve bu koşullar içerisinde kendilerini daha güvenilir bir yapı altına alarak geleceklerini garanti altına alan yatırımcılar, gönül rahatlığıyla işlerine devam etmektedir. Dernek olarak alınan kararlarda, Antalya günlük kiralık evler konusunda çok hassas davranıldığını ve en ufak sorunları bile göz önünde bulundurarak hareket ettiklerini açıklayan yetkililer, ilk aldıkları kararın tek gecelik değilde en az iki gecelik konaklamalara müsaade edilmesini istediler. Yapılan açıklamayla birlikte fiyat aralıklarına da değinen dernek yetkilileri bu konuda belirli bir fiyat söylemenin mümkün olmadığını ifade etmekle birlikte Antalya günlük evler konusunda çok geniş bir fiyat aralığının olduğ     unu belirttiler. Piyasada bulunan emlak fiyatları göz önünde bulundurulduğunda gecelik konaklama için 50 ile 300 TL arasında değişen bir fiyat aralığının bulunduğunu ifade eden yetkililer, bu fiyat aralığının evin konumuna ve konforuna bağlı olarak değişkenlik gösterdiğini ifade ettiler.
Antalya günlük kiralık daire kiralayan kişilerin evde kalış sürelerinin de fiyatta etkili olduğunu açıklayan yetkililer, kişi evde ne kadar uzun süre kalırsa, o kadar uygun fiyata oturabilme imkânı yakalamış oluyor.

Bu şartlar altında kiralanan evlerin hem ev sahiplerine hem de evi kiralamak isteyen kişilere birçok kolaylığı da beraberinde getirmektedir. Özellikle maddi sıkıntı yaşayan ev sahipleri için bulunmaz bir fırsat olan bu sistem sayesinde maddi anlamda da büyük bir yükten kurtulmuş olmaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA