SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Açık Öğretim Fakültesi Bahar dönemi sınavları için tarihler açıklandı. Sınavlar 16-17 Nisan’da başlayacak.
Haber:Gamze DİNÇER
Açık Öğretim Fakültesi Bahar dönemi sınavları için tarihler açıklandı. Sınavlar 16-17 Nisan’da başlayacak.
Anadolu Üniversitesi 2016 yılı bahar dönemi vize ve final sınav tarihleri açıklandı. Vize sınavlarının 16-17 Nisanda yapılacağı açıklandı. Final sınavları 04-05 Haziranda, tek ders sınavları ise 16 Temmuzda yapılacak.
Açık Öğretim Fakültesi hem çalışıp hem de okumak isteyenlerin almak istediği bir eğitim türüdür. Bazı nedenlerden örgün eğitim alma imkanı olmayan öğrenciler Açık Öğretim Fakültesi’nde okumayı tercih etmektedir. Öğrencilerin okula gitmeden evden eğitim almalarını sağlayan bir devlet üniversitesidir. Hem çalışıp hem de okumak bazı öğrencilere daha cazip gelmektedir. Örgün bir üniversiteyi bitirip, ikinci bir üniversite eğitimi almak isteyenlerin de tercihleri arasındadır.
AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİNE NASIL KAYIT
Üniversite sınavına giren öğrenciler AÖF’de istedikleri bölümleri tercihlerine yazarlar. Daha sonra kazandıklarına dair belge ile en yakın kayıt bürosunda kayıtlarını yaptırırlar. Seçtikleri bölüm için talep edilen harcın bankaya yatırılması gerekir. AÖF’nin sınavları 2 dönemden oluşur. Vize ve final sınavları arasındaki süre 1,5 aydır. Ortalama 6 ila 8 dersten sınavlara girilir.
AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ SINAV SİSTEMİ NASILDIR
Vize notunun yüzde 30’u, final notunun yüzde 70’i alınır ve ortalamanın 35’in üzerinde olması sınıf geçmek için yeterlidir. AÖF öğrencileri diğer örgün eğitim öğrencilerinin faydalandığı sosyal haklardan da yararlanabilmektedir.
AÖF’de dersler televizyon aracılığı ile de öğrencilere verilebiliyor. Her gün TRT Okul’da ilgili dersler anlatılıyor. 12 saat eğitim verilen televizyonda, öğrenciler ev ortamında eğitimlerini alıyor. Bunun yanında aof e-ogrenme adlı web sayfasından da gerekli eğitim desteği veriliyor. Her ilde ofisi olan Anadolu Üniversitesi öğrencilere gerekli tüm desteği vermektedir. Aynı zamanda öğrenciler ders kitaplarını ücretsiz temin edebilmektedir.
23 Mart 2016 - 7:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

AÖF bahar dönemi sınav tarihleri açıklandı

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA