SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Ashton Carter: “Türkiye’nin İŞİD İle Mücadeleye Katkısı Yeterli Değil”

Ashton Carter: “Türkiye’nin İŞİD İle Mücadeleye Katkısı Yeterli Değil”
Bu haber 23 Ocak 2016 - 8:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İŞİD ile mücadele kapsamında oluşturulan koalisyonda bulunan 7 ülkenin savunma bakanları Paris’te bir araya geldiler.

Paris’teki toplantıda İŞİD ile askeri mücadele yöntemleri hakkında değerlendirmelerde bulunan Ashton Carter, Türkiye’nin İŞİD’e karşı mücadele kapsamında daha etkili olmasını beklediklerini söyledi. ABD’nin bu yöndeki beklentisinin Türkiye’den mücadeleye olan mevcut katkısından daha fazlası olduğunu belirtti.

 

CARTER: “TÜRKİYE’DEN DAHA FAZLA KATKI SAĞLAMASINI BEKLİYORUZ.”

 

Türkiye’nin coğrafi ve tarihi açıdan önemli bir ülke olduğunu belirten Carter, Türkiye’nin kendilerinin dostu ve NATO müttefiki olarak topraklarını savunması konusunda daha güçlü bir şekilde yanlarında olduğunu söyledi. Carter ayrıca Türkiye’nin Suriye ve Irak ile olan sınırlarının oldukça uzun olduğu ve bu sınırlardan düşmanlarının geçiş yaptığı bazı zayıf noktaların bulunduğunun altını çizerek, dolayısıyla Türkiye’nin daha fazlasını yapabileceğini ifade etti.

 

TÜRKİYE’NİN ŞU ANA KADAR İŞİD İLE MÜCADELE KONUSUNDA KOALİSYONA KATKILARI

 

Türkiye’nin İŞİD ile mücadele kapsamında gerek ABD ve gerekse koalisyon kuvvetlerine destekte bulunduğunu hatırlatan Carter, Türkiye’nin koalisyon uçakları için üslerini açtığını ve bundan dolayı müteşekkir olduklarını söyledi.

 

Ashton Carter, Türkiye’nin İŞİD ile mücadelede yapabileceklerinin daha fazla olduğunu düşündüğünü ve İŞİD’i yenebilmek için daha fazla katkı sağlayabilecek ülkeler arasında bulunduğunu söyledi. İŞİD ile mücadele eden koalisyon ülkeleri listesinin küçük bir liste olmadığını sözlerine ekledi.

 

Paris’teki toplantı sonrasında İŞİD ile mücadele konusunda koalisyon güçlerinin yeni askeri yöntemler konusunda ne şekilde hareket edileceğine dair görüşmelerin devam ettiği bildirildi.

Editör: Berk ARSLANTÜRK

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA