SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Atatürk Havalimanı’nda bomba alarmı

Atatürk Havalimanı’nda bomba alarmı
Bu haber 31 Mart 2016 - 18:32 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Son zamanlarda yaşanan terör saldırıları ve özellikle de bombalı eylemler, hepimizi daha dikkatli olmaya sevketti.
Haber:Berk ARSLANTÜRK
Son zamanlarda yaşanan terör saldırıları ve özellikle de bombalı eylemler, hepimizi daha dikkatli olmaya sevketti. Ankara’da yaşanan bombalı saldırılar, en son İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı eylem hepimizin canını acıttı ve böyle şeylerin bir daha yaşanmaması için daha da dikkatli hale getirdi.
Sadece vatandaş olarak değil, güvenlik güçlerimiz de her ilde teyakkuz halinde bulunuyor. Şehir giriş- çıkışlarının kontrolü sağlanıyor, halkın zaman geçirdiği sosyal yaşam alanları kontrol altında tutuluyor ve her ihbar mutlaka en duyarlı bir şekilde değerlendiriliyor.
APRONA İNİŞ YAPAN PİLOT İHBAR ETTİ
İşte bir ihbar da bu gece aprona iniş yapan uçak pilotundan geldi. Gece 23. 55 sıralarında gelen bu ihbar İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kısa süreli paniğin yaşanmasına da sebep oldu. Gece saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı’na iniş yapan uçak, park alanına doğru gidiyordu ve uçak pilotu bu sırada bu alanda şüpheli bir paketi farketti. Saat 23.55 sıralarında kule ile irtibata geçen uçak pilotu, uçakların park ettiği alanda şüpheli bir paket olduğunu kuleye bildirdi.
KULE HEMEN DURUMU POLİSE BİLDİRDİ
Şüpheli paket ihbarını ilk olarak alan Hava Trafik Kontrol kulesi, durumu, Devlet Havalimanı Meydanı İşletmesi ve emniyet güçlerine bildirdi. S-12 diye tabir edilen park çevresine hemen geniş bir güvenlik çemberi oluşturularak, polis ekipleri gelene kadar gerekli tedbirler alındı. Şüpheli paketin ne olduğunu anlamak için K- 9 köpeği görev başındaydı ve ardından pakete fünye ile müdahale edildi.
ŞÜPHELİ PAKETTEN ÇÖP ÇIKTI
Fünye ile patlatılan şüpheli paketin bomba olmadığı anlaşıldıktan sonra, gerçek de ortaya çıktı. Atlas global Hava Yolları’na ait uçak içinde toplanan çöpün, S-12 diye tabir edilen park içine atılması bütün bu heyecanın yaşanmasına sebep olmuştu. Şüpheli paketin içinden çöp çıkması, herkese rahat bir nefes aldırdı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA