SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Bahçeli ‘Terör ya bitecek ya bitecek’

Bahçeli ‘Terör ya bitecek ya bitecek’
Bu haber 23 Mart 2016 - 17:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
MHP lideri Devlet Bahçeli terör saldırılarına isyan etti. Türkiye’nin cenaze evine döndüğünü söyleyen Bahçeli, bu hallere nasıl gelindiğini ve suçluların kim olduğunu sordu.
Haber:Berk ARSLANTÜRK
MHP lideri Devlet Bahçeli terör saldırılarına isyan etti. Türkiye’nin cenaze evine döndüğünü söyleyen Bahçeli, bu hallere nasıl gelindiğini ve suçluların kim olduğunu sordu.
Bahçeli, terörün kökünü kazımak için sekiz maddeden oluşan bir strateji planı sunarken, terörün mutlaka bitmesi gerektiğini, başka yol olmadığını söyledi.Nevruz kutlamaları sırasında konuşan Bahçeli, sadece terörle ve milletvekillerinin dokunulmazlıkları ile ilgili konuştu. Ankara ve İstanbul’da yaşanan bombalı saldırılar ve Güneydoğu’daki terörle mücadele çalışmalarına tek tek değinen Bahçeli, bu durumlara nasıl gelindiğini ve sorumluların kimler olduğunu sorguladı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, 3 yıl önce çözüm süreci ile terörü bitirme sözü verdiklerini hatırlatan Bahçeli, maalesef verilen sözlerin gerçekleşmediğini dile getirdi. Türkiye’yi kana bulayanlara lanet eden Bahçeli, başta PKK olmak üzere tüm kanlı çetelerin Türk düşmanı olduğunu ve aynı yolun yolcuları olduklarını vurguladı.
TERÖR KONUSUNDA MHP ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR
‘Terör ya bitecek ya bitecek’ diyen Bahçeli, AK Parti tarafından milli hassasiyetler gözetildiği sürece MHP’nin de üzerine düşeni yapacağını belirtti. Terörü bitirmekten başka çıkar yol olmadığını söyleyen Bahçeli, her türlü terör yuvasının teröristlerin başına yıkılması gerektiğini vurguladı. Seferberlik yapılmadan önce, ilk olarak terör kampları ve her türlü terör faaliyetinin yürütüldüğü yuvalar imha edilmeli dedi.
BAHÇELİ’DEN TERÖRLE MÜCADELE ÖNERİLERİ
Devlet Bahçeli teröre çözüm olarak 8 maddeden oluşan bir öneri sundu. Bunlardan ilki terörle mücadele vizyonunun geliştirilmesi, ikincisi, Vizyona göre terörle mücadele konsepti oluşturulması, üçüncüsü, Terörle mücadele stratejileri belirlenmesi, dördüncüsü, Terörle mücadele siyaseti oluşturulması, beşincisi, Ortak irade için terörle mücadelede kitle kazanma programı yapılması, altıncısı, İç ve dış terör desteğinin önüne geçilmesi için diplomatik mücadele eylem planı yapılması, yedincisi, Değişen terörist taktiklerine karşın eğitim ve icra programları yapılması, sekizincisi ve sonuncusu ise, Terörle mücadelede tutarlı bir tavır sergilenmesi,şeklindedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA