SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Bakan Yılmaz’dan Öngörüler !

Bakan Yılmaz’dan Öngörüler !
Bu haber 09 Şubat 2016 - 10:12 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Kalkınma Bakanı tarafından bir açıklama yapıldı. Kalkınma Bakanı olan Cevdet Yılmaz sanayi üretimi verilerinde büyüme olduğunu tespit etti.

Kalkınma Bakanı tarafından bir açıklama yapıldı. Kalkınma Bakanı olan Cevdet Yılmaz sanayi üretimi verilerinde büyüme olduğunu tespit etti. Son çeyrekte yüzde 5,4 oranında daha da büyüme sağlanabileceğini gösterdi. 2015 te büyümenin ise yüzde 4 oranında olduğunu hatta daha üzerinde olduğu , olabileceğini söyledi.

 

Türkiye sanayi üretimi konusunda son çeyrekte yüzde 7,4 oranında artış olduğunuTürk İstatistik Kurumu  verilerine göre tespit edildi. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından Sanayi dalında araştırma yapılınca  sanayide bir gelişme olduğu belirlendi .Daha önceden Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz tarafından artış  olacağı söylenmişti. Türk İstatistik Kurumu’nun açıklamasın da geçen yıllara göre sanayi dalında gelişme göre çok daha fazla olduğu tespit edildi. Yine Türkiye İstatistik Kurumunun belirlemiş olduğu bir artış oranı hızı da ortalama olarak 3,2 olarak tespit edildi.

 

 

Türkiye’nin sanayi dalların da gelişmesi ve gelişim hızının artması ile birlikte sanayi dallarına ilgi arttı.TÜİK tarafından gönderilen bilgilere göre, takvim etkisinden ayrılmış olan sanayi üretim endeksi Aralık ayından bir önceki yılın aynı ayına göre % 4.5 artış gösteriyorken, mevsim ve takvim etkisi olmadan  sanayi üretimi aralıkta bir önceki ayın verilerine göre  %  0.8  oranında arttı.Ön görüleri ile Bakan Yılmaz artışların doğru oranda bildi ve bir sonraki artışlarında nasıl olacağı konusunda ön görülerini açıklamış oldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA