Beşiktaş’ta Saldırının Olduğu Tepe Artık “Şehitler Tepesi”

Beşiktaş Belediyesi Meclisi bu sabah yaptığı olağanüstü toplantı sonrası aldığı kararla ‘Beleş Tepe’ olarak bilinen yerin ismini Şehitler Tepesi olarak değiştirdi. Yapılan değişikliği en çok halk istemişti, halkın isteği doğrultusunda tepenin adı şehitler tepesi olarak değiştirildi.

İstanbul Beşiktaş‘ta yaşanan hain bombalı saldırıda birçok polis ve vatandaş şehit oldu. ‘Beleş Tepe‘ olarak bilinen yerde yaşanan patlamayla ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Bugün sabah saatlerinde Beşiktaş Belediye Meclisi, Çırağan Sarayı‘nda olağanüstü toplandı.

Toplantıda gündem olan terör saldırısıyla ilgili bir önerge sunuldu. Bu önergede ‘Beleş Tepe’ olarak adlandırılan yerin adı ‘Şehitler Tepesi‘ olarak değiştirilmesi ortaya atıldı.

Meclis bu önergeyi oybirliği ile kabul etti. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, bu kararı twitter’dan yaptığı açıklamayla duyurdu. Hazinedar, “Beşiktaş şehitlerimiz Beşiktaş’ta yaşayacak! Beleş Tepe’nin adını Şehitler Tepesi olarak değiştirme önergemiz oy birliğiyle kabul edildi.” diyerek bu kararı açıkladı.

Ayrıca şehitlerin anısına eylemin gerçekleştiği noktaya anıt dikilecek.

admin

Ben Harun Güçlü 1988 Trabzon akçaabat doğumluyum küçük yaşlarımdan beri araştırmacı ve bilgi paylaşımcı bir insandım, tek hedefim habercilikte doruğa ulaşmak

Bir Cevap Yazın