SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Böbreklerin halk tıbbı yöntemleri ile temizlenmesi

Böbreklerin halk tıbbı yöntemleri ile temizlenmesi
Bu haber 12 Aralık 2016 - 13:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Böbrekleri sağlıklı tutmak için insan öncelikle doğru ve sağlıklı beslenmelidir. Acı, tuzlu, kızarmış, çok yağlı, füme besinler böbrekler için ziyanlıdır.

Böbreklerimiz meyve-sebze, süt ürünleri, yarmaları, doğal suları sever. Buna karşı ipuçları yoksa, gün boyunca 2 l sıvı alın. Bu temiz su, komposto, meyve suyu, çay vb. olabilir. Susamaya yol vermeyin. Susuzlaşma insanın vücudunun birçok fonksiyonlarını (bu arada, böbreklerin işlevini) önemli ölçüde bozar.
Böbrekler sıcağı seviyor, soğuğu, rutubeti ise hoşlanmazlar. Sık sık yaşanan soyuklamalar, soğuk ve nemli odada yaşamak, soğuk suda, yaş elbise (örneğin, denizde dinlendiği zaman) uzun süre kalmak fark edilmeden böbreklerin kronik iltihabına neden olabilir. Soğuk kış günlerinde mümkün olduğunca sıcak elbise, bel bölgesini sıcak tutmak, uzun gömlekler öncelik vermek gerekir.
Böbrekler hareket seviyor (beden eğitimi, spor). Hareket onaların kanla teçhiz edilmesini geliştirir. Bazı yoga pozisyonları var ki, onlar böbreklerin faaliyetinin iyileşmesine yardımcı olur. Fakat böbrekler aşırı yüklemeleri hoşlanmaz (özellikle ağır cisimlerin kaldırılmasını).
Yılda 2 kez olmak üzere böbrekleri orada biriken tuz, kum vb. maddelerden temizlemek gerekir.
Yaz aylarında bu daha kolaydır. Böbrekleri karpuz ve salatalık çok iyi temizler.
Böbreklerin temizlenmesi için çeşitli tedavi otlar vb. doğal araçlar çok yaygın olarak kullanılmaktadır.
1. kuşburnu en tanınmış araçtır. Kuşburnu meyvelerini ezin ve akşamdan 1 l ‘lik termos kaynar suda demleyin (1 çorba kaşığı kuşburnu + 1 bardak kaynar su). Sabah demlemeni birkaç kez tenfizden iyi süzün (kuşburnu meyvesinin içerisinde bulunan küçük tüycükleri demlemeye düşmemelidir) ve gün boyunca için. Tedavi kursu – 1 hafta. Sonra 1 hafta mola verin ve yine 1 hafta kuşburnu demlemesini için.
2. Kuru nane, mısır saçakları, papatya, ayıkulağı yaprağı her ottan 1 çorba kaşığı karıştırın ve 1 l kaynar suda dəmlənilir. 1 saat sonra süzülür ve gün boyunca içilir. 3 gün devam edin, 3 gün mola edin ve yine tekrarlayın.
3. Ağ turpun, kabağın, pancar suları çok iyi bir idrar söktürücü sayılır. 1-2 hafta boyunca her gün 2 bardak meyve suyu içebilirsiniz (suları dinlendirin).
4. Defne yaprağı da iyi bir idrar söktürücü. 3-4 defne yaprağı üzerine 1 bardak kaynar su ilave edilir, 2-3 dakika boyunca  ateşte kaynatılır, 1 saat sonra süzülür ve sonra gün boyunca içilir. 1 hafta boyunca için, sonra 1 hafta mola verin ve yine 1 hafta için.
5. tozağacı sürgünler çok etkili diüretik araçtır. 1 çorba kaşığı 1 bardak kaynar suda 1 saat boyunca demlenilir, süzülür ve sonra gün boyunca içilir. 1-2 hafta boyunca için, sonra 1 hafta mola verin ve yine için.
6. Limon, maydanoz ve bal karışımı böbrekleri iyi temizler. 2 tane limon, 2 demet maydanoz, 2 çorba kaşığı bal alın. Limonu kabuklu şekilde blenderda çekip, maydanoz ince doğrayın ve limonla maydanoz karıştırın. Sonra bal ekleyin ve yine karıştırın. Her gün aç karnına bu araçtan 1 çorba kaşığını yiyin.
7. 1/2 çay kaşığı dazıotu, 1/2 çay kaşığı kekik, 1/2 çay kaşığı ada çayı 1 bardak kaynar suda 1 saat boyunca dəmlənilir, süzülür ve gün boyunca içilir (her 1/3 bardak olmak üzere). 1 hafta devam edin, 1 hafta mola edin ve yine tekrarlayın.
8. temizlenmemiş yulaf böbrekleri çok iyi temizler. 1 çorba kaşığı yulaf götürün 1 bardak kaynar suda 1 saat boyunca demleyin, süzün ve gün içinde kabul edin.
9. Kereviz, dereotu, maydanoz gibi yeşillikler böbrekleri çok iyi temizler. Bu yeşillikler kesinlikle rasi onunuzda daim olmalıdır.
10. Süt ürünleri de böbrekleri iyi temizler. Yoğurt, kefir, ayran her gün kabul edin.
11. Hem kara, hem de yeşil çay di üretik etkisine sahiptir. Yeşil çay daha etkilidir.
İstenilen otları kabul ettikten önce mutlaka bir doktora danışın. Böbrek taşı hastalığı sırasında bu araçlar kullanmak olmaz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA