SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Bugün Steve Jobs günüdür

Bugün Steve Jobs günüdür
Bu haber 18 Ekim 2015 - 12:10 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Bugün Steve Jobs, günüdür. Dünya Steve Cobsu interneti insanların cebine getiren dahi adlandırır. Bu kişi dünyada meşhur “Apple” şirketinin kurucusu ve çoktan canlı efsaneye dönüşmüştü.

O, 1955 yılının 24 Şubat’ında Amerikanın Kaliforniya eyaletinin San Francisco kentinde dünyaya geldi. Çocuk yaşlarından aile korumasından mahrum olan Steve Jobs, 1976 yılında, 21 yaşında dostu ve ortağı Steve Wozniak’la birlikte ilk “Apple” personel bilgisayarını yarattı. 1984 yılında bu bilgisayarlar için ilk defa “Macintosh” özelliğini keşfetti.

1985 yılında kendisinin yeni bilgisayar şirketi olan “Next” i kurdu. 1997 yılında büyük təkidlərdən sonra Cobs danışman olarak “Apple” şirketine döndü. 2000- yılında ise şirketin Yönetim Kurulu Başkanı seçildi ve “Apple” nin korlanmak da olan imajını yakıştırdı. 2001 Steve Jobs, “iPad” ı yaratmakla müzik endüstrisinde ciddi değişiklikler yaptı. Bu sisteme milyarlarca müzik parçası yüklemek mümkündür.

2007 yılında ise o meşhur “iPhone” telefonunu yarattı. 3 yıl sonra, 2010 yılında ise Steve Cobsun varlığı, teknolojinin yeni imkanlarından istifade etmekle “iPad” ın yeni modeli oluşturuldu. 2011 yılının Ağustos ayında ise bilgi teknolojileri dahisi “Apple” şirketinin sıralarını terk etti. 2011 yılı Ekim 5’i ise Steve Cobsun hayatında son gün oldu. O, 56 yaşında kanserden öldü.

Bugün tüm dünyada Steve Jobs, günü olarak kutlanmaktadır. “Apple” severler 2011 yılı bu günü bütün “Apple” kullanıcılarını sosyal ağlarda olan esas şekillerini Steve Cobsun kısaltmalı şekliyle değişime çağırmışlardı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA