SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

CE BELGESİ İÇİN GEREKLİ TESTLER

CE BELGESİ İÇİN GEREKLİ TESTLER
Bu haber 03 Eylül 2016 - 21:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

CE Belgesi için gerekli LVD ve EMC(Elektromanyetik Uyumluluk) Testlerini gerçekleştiren firmamız EGETEST CENTER, uzman kadrosu ile CE Belgesi almak isteyen firmalara profesyonel hizmet sunmaktadır.

Makineler için CE Belgesi (http://www.egetestcenter.com/ce-belgesi/)konusunda tam uyumluluk sağlayan firmamız Makine Emniyeti Yönetmeliğine göre kaliteli ve hızlı bir şekilde CE Belgesi çalışmalarınızı  tamamlamaktadır.

Son zamanlarda sıklıkla üreticilerimizin yanlış yönlendirmelere maruz kaldığını görmekteyiz. Örneğin Makineleri ele alırsak, Makine CE Belgesi/İşaretlemesi için uygulanması gereken Yönetmelikler ;

Makine Emniyeti Yönetmeliği

Elektromanyetik Uyumluluk Yönetmeliği

Alçak Gerilim Yönetmeliği,

Firmalar genellikle Makineler için önemli olan EMC Testlerini de danıştıkları yerlerden de kaynaklı olarak yaptırmamakta ve CE İşaretlemesi Yönetmeliğinin temel felsefesine aykırı davranmakta, bu durum ilerleyen süreçlerde denetimlerde veya Avrupa’ya yapılan ihracatlar esnasında üreticiler için sıkıntı olmaktadır. EMC Testi(http://www.egetestcenter.com/emc-testi/) yapılmadan alınan CE Belgesi, yapılan işaretleme yönetmelik gereği aykırı duruma düşmektedir.

Kısacası Makinler için temel asgari güvenlik seviyesinin göstergesi olan CE Belgesi için LVD,Risk Analizlleri ve EMC Testlerinden ürünler başarılı olmak zorundadır.

CE İşaretlemesi kapsamına giren ürünler için CE Belgesi çalışması şarttır, fakat tek başına belge bir anlam ifade  etmemektedir. Ürün kapsamına girdiği TÜM Yönetmeliklere göre Test, Risk Analizleri ve raporlamasının yapılarak, Teknik Dosyanın hazırlanması gerekmektedir.

Son zamanlarda sıklıkla firmalara sadece beyan satılarak, içi boş CE Belgesi çalışmaları yapıldığı dikkat çekicidir. Firmalar ellerinde uygun test raporlarının olmasına dikkat etmelilerdir. Çünkü ürünlerinin temel asgari güvenlik gerekliliklerini taşıması gerekmektedir.

CE Belgesi için doğru adres EGETESTCENTER   test ve belgelendirme hizmetlerini eksiksiz şekilde yapmaktadır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA