SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Cep abonesi olanların cebinden ayda 100 TL çıkacak

Cep abonesi olanların cebinden ayda 100 TL çıkacak
Bu haber 26 Ocak 2016 - 16:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Bu yıl 1 Nisan’da uygulamaya geçecek 4.5G öncesi sim kart kotaları 10 GB’a kadar çıkarken, tüketiciler ceplerinden en az 70 ile 100 lirayı çıkarması gerekiyor.
Bu yıl 1 Nisan’da uygulamaya geçecek  4.5G öncesi sim kart kotaları 10 GB’a kadar çıkarken, tüketiciler ceplerinden en az 70 ile 100 lirayı çıkarması gerekiyor.
Bu yıl 1 Nisan’dan itibaren Türkiye yeni bir döneme giriyor. Nisan ayından itibaren resmen hayatımızdaki yerini alacak olan 4.5G teknolojisi  başta GSM şirketlerini olmak üzere,  özellikle de tüketicileri yakından ilgilendirmekte. 4.5G teknolojisiyle  kullanıcılar 10 kat daha hızlı internete bağlanacağından dolayı kotalarını daha hızlı tüketmiş olacaklar.8 GB büyüklükte yüksek çözünürlüğe sahip filmi indirme süresi, 4G ile 6.5 dakika, 3G teknolojisi ile 1 saatten fazla sürerken, gelecek 4.5G teknolojisi ile 6 saniyeye kadar düşecek. Bundan dolayı  gelecek yeni dönem için şimdiden operatörler kotalarını yükseltmeye başladı. 10 GB’tan kapıyı açan operatörler, tüketicilerinin ceplerinden en az 70 ile 100 lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Bu şimdilik kulağa çok hoşmiş  olmasa da aslında tüketici daha çok veri harcayacağı için birim başına kullanmış olduğu internet de ucuzlayacak.
BEDELSİZ SİM KART DESTEĞİ
Turkcell, Yeni dönem hazırlıklarını tamamlayarak ve mağazalarında internet satışına başlayarak müşterilerine turbo hıza sahip 10 GB’a kadar internet imkanı tanıyor. Turkcell, ayrıca bunun yanında SİM kartlarını 4.5G’ye uyumlu hale getirenler için bir ay gibi bir süre boyunca 1GB internet hediye ederek, akıllı telefon cihazlarıyla beraber numarasını taşıyan müşterilerine seçtikleri tarifedeki interneti 2 katına çıkarıyor. Avea da aynı şekilde abonelerine 10 GB’a kadar internet sunmaya başladı. Avea, özellikle gençlere yönelik avantajlı paketler sunarak, 1 GB internet hediyeli ücretsiz sim kart desteği vermekte. Vodafone ise bireysel abonelerini Vodafone Self Servis uygulaması ile şimdiden 4.5G için kaydını gerçekleştirebiliyor. 2009 yılı Haziran ayından  önce alınan SIM kartların 4.5G uyumlu olmadığı için, eski sim kartlarını getirenler Vodafone merkezlerinde ücretsiz olarak yenisiyle değişim sağlıyor.
Haber:Ahmet ÖZDEMİR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA