SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Belçika Başbakanı Charles Michel’e taziye

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan Belçika Başbakanı Charles Michel’e taziye
Bu haber 24 Mart 2016 - 16:58 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Haftasonu Belçika’nın başkenti Brüksel’de meydana gelen terör saldırıları sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal…
Haber:Dilara BOZAN
Haftasonu Belçika’nın başkenti Brüksel’de meydana gelen terör saldırıları sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından Belçika başbakanı Charles Michel’e taziye mektubu gönderildi bildirildi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Belçika Krallığı Başbakanın sıfatıyla Charles Michel’e gönderdiği taziye mektubunda şu ifadelere yer verildi:
‘Brüksel’de yaşanan menfur terör saldırılarından dolayı derin üzüntülerimizi paylaştığımı ifade ediyorum. Dünya genelindeki masum insanları tehdit eden bu aşağılık terörist faaliyetler sebebiyle yakınlarını kaybeden insanlara başsağlığı diliyorum, patlamalarda yaralanan insanlara da acil şifalar diliyorum. Brüksel’de çekilen ve dünya kamuoyu tarafından izlenen görüntüler bizlere Türkiye’de, Fransa’nın başkenti Paris’te ve diğer ülkelerde meydana gelen benzer terörist olaylarını hatırlatmaktadır. Türkiye olarak Belçika ile sürekli omuz omuza terörizme ve aşırılığa karşı birlikte mücadelemiz büyük bir kararlılıkla devam edecektir. Terörist faaliyetler karşısında asla yaşam tarzından ödün vermeyeceğiz, yaşam biçiminizi değiştirmeyeceğiz. Teröristler tarafından gerçekleştirilen vahşi saldırılar, bizim bağnazlığa ve karanlığa karşı duruşumuzu ve demokratik değerlere olan bağlılığımızı asla sarsmayacaktır. Derin saygılarımı sunar, kabulünü dilerim.’
Kemal Kılıçdaroğlu Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı sıfatıyla taziyelerini bildirerek diğer Avrupa ülkelerinin parti başkanlarına Ana muhalefet liderlerini yaraşır örnek bir davranış sergileyerek terörist eylemler karşısında nasıl bir duruş sergilenmesi gerektiğini gösterdi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA