SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

CHP’de başkanlık yarışı

CHP’de başkanlık yarışı
Bu haber 16 Ocak 2016 - 17:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün, 35. Olağan kongresini başladı.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin bugün, 35. Olağan kongresini başladı. Ankara Arena spor salonun salonunda başlayan kurultaya, Kemal Kılıçdaroğlu tek aday olarak girdi. Muharrem İnce ve Umut Oran, adaylık yarışına katılamadıklarını açıkladı. Mustafa Balbay ise, 92 imza toplayabildiğinden, başkanlık yarışına katılamadı.

 

Kılıçdaroğlu’nun tek başına katıldığı yarışta, 3 maddelik tüzük değişikliğine gidileceği açıklandı. Ana temasının, demokrasi, kardeşlik ve değişim olarak belirlendiği kurultay da, Kılıçdaroğlu da konuşmasında, bu temalara vurgu yaptı. Salonda atılan sloganlardan ve asılan pankartlardan en dikkat çekicileri ise; ‘Savaşın değil, barışın partisiyiz’, ‘Demokrasiyi biz getirdik, biz yücelteceğiz’, ‘Özgür basın varsa özgür toplum vardır’  cümleleri oldu. Ayrıca geçtiğimiz günlerde mahkeme kararıyla içeri alınan, Can Dündar ve Erdem Gül içinde, sloganlar atıldı.

 

Kılıçdaroğlu, kurultayı açtı ve kürsüye çıkarak, çoğunluğun sağlandığını söylemesi ile kurultay başlamış oldu. CHP kurultayı iki gün sürecek.

 

KARAYALÇIN SEÇİLDİ

 

Kurultay’da, divan başkanlığı seçimi de yapıldı. Divan başkanlığı görevine, CHP’nin eski İstanbul il başkanı Murat Karayalçın seçilerek, divan başkanı oldu. Yeni divan başkanı Murat Karayalçın kürsüye çıkarak, Can Dündar ve Erdem Gül’den gelen mektubu kurultaya okudu. Mektupta, kurultayın Türkiye’nin zor bir dönemine denk geldiği ve medyaya ağır baskıların olduğu şu günlerde, biz o baskıya direniyoruz denildi. Okunmaya devam edilen mektupta, CHP ve tüm üyelerine teşekkür edilip, kurultayın başarılı geçmesi dilekleri ile mektup sonlandı.

 

Haber: Berk ARSLANTÜRK

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA