SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

Çocuk odası fikirleri

Çocuk odası fikirleri
Bu haber 19 Ağustos 2016 - 10:06 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çocuk ve bebek odalarının doğru olarak nasıl dekore edilmesi ile ilgili anne ve babaların her zaman soruları bulunmaktadır. Ancak bu soruların en doğru yanıtının çocuğunuzun kendinde gizli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü çocuğunun odasının onun ilgi alanlarına göre ve onun beğeneceği ve keyifli bir şekilde vakit geçirebileceği şekilde dekore etmeniz gerekmektedir. Çocuk odası fikirleri ile kız çocuk odasını nasıl ve erkek çocuk odasının nasıl düzenlenmesi hakkında sizlere sunacağımız önerilere göz atabilirsiniz:

-öncelikli olarak bebek veya çocuk odasının farklı şekilde dekore edilmesi gerekir. Genellikle bebekler odalarında yalnız vakit geçirmek istemedikleri için bebek odasının dekorasyonu çocuk odasının dizaynına göre daha basittir diyebiliriz. Ancak çocuk odası için bir tasarım yapacaksanız öncelikli olarak en uzun uyku saatlerini de göz önünde bulundurarak işe onun sevebileceği ve aynı anda da rahat bit uyku çekebileceği güzel bir yatak seçmek ile başlayabilirsiniz. Kız çocukları için en çok prenses modeli yataklar tercih edilirken erkek çocukları için genellikle arabalı yatak çeşitleri tercih edilmektedir. Çocuğunuzu arabalara ilgisi varsa bu yönde seçim yaparken oldukça şanslı olduğunuzu söyleyebiliriz.

-çocuk odası içinde kesinlikle oyun masası veya bununla birlikte kullanabileceği çalışma masası da kesinlikle olmalıdır. Küçük bir oda bile olsa kesinlikle bir masa koymayı da eksik etmemelisiniz. Tabi ki masa seçimlerinizde yine çocuğunuzun yaşı ve boyu da masayı rahatlıkla kullanabileceği şekilde olmalıdır. Küçük bir odanız var ise açılıp kapanabilen masaları tercih ederken kitaplık için veya oyuncaklarını dizmek içine yine masasının üzerine monte edebileceğiniz ve boyuna göre yerleştirebileceğiniz duvar raflarını tercih edebiliriniz. Aynı şekilde araba yatak modellerininbir çoğu ile takım olarak satılan çalışma ünitelerini de tercih edebilisiniz.

-çocuklar için oda tasarlarken onlara bir sorumluluk vereceğinizi de asla unutmamalısınız. Bunun için de genellikle onun kullanabileceği ve ona uygun olan mobilya çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Kızınız için sade ve şık bir yatak alırken kesinlikle yatağın ucunda veya baş kısmında bir çekmece gibi dolap bölmesinin olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede onun ortalığı rahatlıkla toplayabileceği görevini verebilirsiniz. Bununla birlikte aynı şekilde erkek çocuğunuz için arabalı karyola alacaksanız yine tasarımına ek olarak bu şekilde bir komodin veya dolap da yaptırabilirsiniz. Onun eşyalarını sevmesine ve sahiplenmesine izin vermelisiniz.

-modern dekorasyon mobilyalarında en çok dikkat çeken konulardan birisi de zekice tasarlanmış ve az yer kaplamasına karşın oldukça kullanışlı olan mobilyan çeşitlerinin olmasıdır. Bu sayede de küçük çocuk odasının içinde çocuğunuzun ihtiyacı olan tüm mobilyaları almış olacaksanız. Özel tasarımlı bir ünite ve sadece araba karyola bile bir erkek çocuğunun odasını dekore emek için yeterli olacaktır. Mobilya seçimlerinizde çocuklar için olan mobilyaları seçmeli ve kesinlikle abartıya kaçmamaya özen göstermelisiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA