SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Çocukları karanlık odayla cezalandırmak klostrofobi oluşturuyor

Çocukları karanlık odayla cezalandırmak klostrofobi oluşturuyor
Bu haber 23 Mart 2016 - 7:52 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Anne ve babaların çocuklarını terbiye etmek ve onları daha iyi yetiştirmek adına bazı yanlışlar yaptıkları biliniyor.
Haber:Berk ARSLANTÜRK
Anne ve babaların çocuklarını terbiye etmek ve onları daha iyi yetiştirmek adına bazı yanlışlar yaptıkları biliniyor. Bu yanlışlar kapsamında en çok yapılan hataların başında çocukların istenmeyen bir durum karşısında cezalandırılmak amacıyla karanlık bir odaya kapatılmasının ne kadar yanlış olduğu uzmanlar tarafından da sık sık konuşuluyor.
Çocukların cezalandırılmasını kesinlikle karanlık oda yolu ile yapılmaması gerekiyor. Aksi takdirde ilerde çocukların klostrofobi gibi zor bir hastalığın beklediği kişilerin küçük yaşlarda yaşamış oldukları travmalar sebebi ile karanlık ve kapalı yerlerde asla kalamayacakları ortaya çıktı. Uzmanlar bu konuda aileleri uyarırken cezalandırma işleminin daha masum ve farklı yollarla yapılması gerektiği ifade edildi.
Uzmanlar klostrofobi gibi hastalıklar ile karşılaştıkları zaman bunun temelinde olan travmaların çözülmesi için harekete geçtiklerini anlattı. Bu durumda  travmaların konuşarak çeşitli terapiler sonucunda çözüldüğü gibi aynı şekilde antidepresan ilaçlar ile de çözülmesinin mümkün olduğu ifade edildi. Bu durumun psikolojik sorunlara sebep olmasının yanı sıra ebeveynlerin çocuklarında çeşitli yaralar açmamaları için dikkatli olmaları gerektiği ifade edildi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA