SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
İnsanları kırmamak için hayır demeyi öğrenemeyen kişiler sınırlarını çizemedikleri için karakterlerini belli bir kalıba oturtamazlar.
İnsanları kırmamak için hayır demeyi öğrenemeyen kişiler sınırlarını çizemedikleri için karakterlerini belli bir kalıba oturtamazlar. Çocuklarınıza hayır demeyi öğretmenin ileri ki yıllarda da pek çok faydası olacaktır. Hayır diyemeyen kişilerde özgüven eksikliği ve karşı tarafı düşünme gibi nedenlerden dolayı kendi hayatlarına eğilemedikleri gözlemlenmiştir.
Çocuklarınıza hayır demeyi öğreterek ilk adımı gerçekleştirin. Ev içinde bunu nasıl öğreteceğiniz tamamen evin kuralları ile ilgili. Her evin kendine özgü bazı kuralları vardır. Gerektiğinde çocuğunuza hayır demeyi bilerek, onun da hayır demeyi öğrenmesini sağlamalısınız. Çocuklarınıza yaptığınızı düşündüğünüz iyilikler ve her isteğinin red edilmemesi çocukta herşeye evet denileceği algısı yaratabilir. Bu durumdan kaçınmak için çocuğunuza hayır demeyi bilmelisiniz. Çocuklara verilen sözlerin yerine getirilmemesi ve sürekli kandırılmaya yönelik hareketler yapılması çocuğun ileri de pek çok ilişkisinin düzensiz ve problemli olmasına neden olmaktadır.
Çocuklarınızın sınırlarını ihlal etmemelisiniz. Çocuk bir konu ile ilgili olarak hayır cevabı veriyorsa bunu evete çevirmek için üzerine gitmeyin. Çocuğunuz hayır cevabından etkilenmediğinizi anlarsa bu sefer sürekli evet cevabını verecek ve kendini değil sizi mutlu etmeye çalışacaktır. Hayır diyen çocuğun üstüne gitmemeyi öğrenmeniz gerekmektedir.
Özellikle de ergenlik zamanlarında çocuklar hayır diyemedikleri için kötü alışkanlıklara eğilim gösterebilirler. Sigaraya başlamak, uyuşturucu maddelere olan ilginin yoğunlaşması bu dönemlere denk gelir. Arkadaşlarına kendini kabul ettirme hevesi içinde olan çocuklar hayır diyemedikleri için yanlış alışkanlıklar edinebilirler.
23 Mart 2016 - 7:51 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Çocuklarınıza Hayır Demeyi Öğretin

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA