SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

‘Çözüm süreci’ için suç duyurusu yapıldı

‘Çözüm süreci’ için suç duyurusu yapıldı
Bu haber 30 Nisan 2016 - 17:01 'de eklendi ve kez görüntülendi.
2009 – 2015 yıllarında ‘çözüm süreci’ adı altında terör örgütü ile görüşmeler gerçekleştiren hükümet ve kamu görevlileri aleyhine…
Haber:Berk ARSLANTÜRK
2009 – 2015 yıllarında ‘çözüm süreci’ adı altında terör örgütü ile görüşmeler gerçekleştiren hükümet ve kamu görevlileri aleyhine, terör örgütüne yardım etmekten suçlayan Cumhuriyet Halk Partisi Ereğli ilçe Başkanı olan Bülent Ecevit Tatlıdil, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusu yaptı.
Bülent Ecevit Tatlıdil, suç duyurusunda bulunduktan sonra Ereğli Adliye binası önünde bir basın açıklaması yaptı. Tatlıdil, ‘çözüm süreci’ adı verilerek teröristlerle ve terör örgütü PKK ile görüşülüp yardım edildiğini öne sürerek dönemin başbakanı ve  şimdiki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu, dönemin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve Başbakan eski Yardımcısı Beşir Atalay, MİT Müsteşarlığı görevini yürüten Hakan Fidan ile o dönem görev yapmış olan kamu görevlileri, il valileri hakkında suç duyurusu yaptığını söyledi.
Bülent Ecevit Tatlıdil, ‘Yaptığı suç duyurusunun içeriği, çözüm süreci adı verilen dönemde terör örgütü PKK’ya adeta göz yumularak, silahların depolanmasına ve hendeklerin kazılmasına ses çıkarmayan ve göz yuman Cumhurbaşkanı’ndan başlayarak hükümet kademesindeki bütün sorumlu bakanlar ve MİT müsteşarı hakkında suç duyurusu yaptık. Bundan sonra konu yüce Türk Adaleti’ne intikal ettirilmiştir.’ dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA