SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Darbe Girişimine Katılanlar Yargılanıyor !

Darbe Girişimine Katılanlar Yargılanıyor !
Bu haber 17 Temmuz 2016 - 13:40 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Darbe girişimi başladı ve 22 saat içerisinde sonuçları geldi . Darbe girişimi yapmak isteyen  birçok general ve daha üst düzey kişiler yakalandı ki bu üst düzey kişiler darbe başladığı zaman Orgeneral olan Hulusi Akar  darbeci örgütün elinden kurtarıldı ve sahte bildiri ile ilan edilen darbe  halk ve polisin çabalarının yanı sıra askerlerin verilen emirlere karşı gelerek halka ateş etmeyenlerde oldu ateş edenlerde oldu ki bu emir bir albaydan veya teğmen hatta daha yüksek rütbelerden değil Tuğgeneral , Tümgeneral ,Tümamiral ,Kor General ve Or General tarafından verilen emirler olup askerin uymadığı taktirde ölmesine neden olabilecek emirlerdir . Basit bir olay olmayıp masum ve suçlular ayırt edilmeden bir anda erlere saldırıldı ve linç edilerek ölesiye dövüldüler .

Korkusundan tankın içine saklanan askerler de oldu emirlere uyarak halka ateş etmek zorunda kalan askerler de oldu ki kanunsuz emir olsa bile gelen emir sıkı yönetim olduğu ve sıkı yönetim olunca halkın sokakta olması yasak olunca asker aldığı emri görev bilmek zorunda kalıyor . Arada kalan askerler oldu .

Tankın içerisinde halka ateş ederek çok büyük kayıplar verebilirken halka karşı gelebilecekken teslim olan askerler sayesinde darbe kısa sürede engellendi ve 22 saatte tamamlandı .

Yargı süreci başladığında neredeyse sıkı yönetim de adı geçen her rütbeli yargılanmak üzere adliyeye sevk edildi .

İşte O Generaller !

2 Tane Or General :Adem Huduti , Akın Öztürk

1 Kor General : Erdal Öztürk

5 Tümgeneral : Memduh Hakbilen, Mehmet Akyürek ,Haluk Şahan,  Suat Murat Semiz ve Haluk Şahan  

1 Tümamiral :Sinan Azmi Tosun

26 Tane Tuğgeneral  : Eyyüp Gürler , Bekir Ercan Van, Mehmet Nuri Başol,İsmail Güneşer ,Ekrem Çağlar,Fatih Celalettin Sağır ,Mustafa Yılmaz , Hasan Polat , Ekrem Çağlar , Recep Ünal ,Dursun Pak , Bekir Koçak , Cemalettin Doğun , Adnan Arslan , Yavuz Ekrem Arslan , Metin Alpcan , Arif Settar Afşar , Erdem Kargın , Murat Soysal , Hidayet Arı , Mehmet Özan , Ali Avcı , Murat Yetkin ve en son   Salih Kırhan .

Tuğamiraller : Halil İbrahim Yıldız , Sinan Azmi Tosun , Hayrettin İmren, Tezcan Kızılelma , Namık Alper , Nejat Atilla Demirhan ve Serdar Ahmet Gündoğdu  isimleri yer aldı ki bunlar sadece General olarak darbede yer alanlar ve göz altına alındılar .

Adliyede yargılandıktan sonra halka saldırılması için emir  , Cumhurbaşkanı suikastı , askeri darbe girişimi , kanalları zorla kapattırma ve ordu malına büyük hasarlar verdiklerinden dolayı ağırlaştırılmış müebbet cezası verilecek . 

VİDEO İÇERİSİNDE DAHA DETAYLI ANLATILMAKTADIR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA