SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

DASK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

DASK Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
Bu haber 03 Ekim 2016 - 11:07 'de eklendi ve kez görüntülendi.

    Deprem bölgeleri içerisinde yer almakta olan Türkiye içerisinde geçmiş zamanlarda irili ufaklı pek çok farklı deprem ortaya çıktı. Bu felaketlerin sonrasında ise insanlar yalnızca manen değil aynı zamanda madden de çok ciddi zararlar karşı karşıya kalıyordu.

 

Meydana gelen depremlerin sonrasında ise yetkililer oluşan bu sorunları gidermek adına çalışmalar yapıyorlar lakin bunun sonucunda ne yazık ki istenilen başarılı sonuçlar elde edilemiyor. Çünkü Türkiye’nin farklı yerlerinde yapılmış olan taşınmazlar ne yazık ki yanlış yerlerde yanlış malzemeler ile hazırlanmış. Böyle olunca da herhangi bir sorun meydana geldiği zaman da bu yapılar çok ciddi zarar görüyorlar. Bu tarz durumların önüne geçmek adına ise zorunlu deprem sigortasının yapılması gerekiyor.

 

Günümüzde pek çok farklı sigorta şirketi tarafından hazırlanmakta olan bu sigortalar sayesinde oluşan maddi zararlar da en iyi şekilde karşılanmış olmaktadır. Dask sorgulama işlemleri ile birlikte de binaların poliçe durumları istenildiği zaman incelenebilmektedir. Bu sorgulama işlemi için insanlar kendilerindeki birçok farklı bilgiler rahatlıkla kullanılabiliyor. Ancak genel itibari ile insanlar ad soyadı ve poliçe numaralarını kullanarak DASK sorgulamasını yapabiliyorlar.

 

Bunun yanı sıra TC kimlik numarası ve poliçe numarası bilgisi girilerek de insanlar zorunlun deprem sigortası sorgulama işlemlerini oldukça kısa bir sürede gerçekleştiriyorlar. İnternet üzerinden çok kısa bir süre içerisinde yapılacak olan sorgulamalar işlemleri sonrasında da insanlar binalarını depreme karşı sigortalatmış oluyorlar.

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA