SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Deniz Baykal’ın Antalya Ziyareti

Deniz Baykal’ın Antalya Ziyareti
Bu haber 27 Mayıs 2016 - 12:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Gazeteler yazarları haberleri arasında bugün CHP’nin eski genel başkanı Deniz Baykal’ın Antalya’da il başkanlığına yaptığı ziyarette, genel başka gibi karşılanması yer alıyordu.

İl kongresinde başkanın seçilmesi üzerine Deniz Baykal, bu yeni yönetime hayırlı olsun demek için Antalya’ya geldi. Baykal’ın gelişini coşku ile karşılamak isteyen 1000 kişi başkanlık binasının önünde toplandı. Toplanan vatandaşa açıklamalarda bulunan Baykal, iki buçuk yıl sonra yeniden Antalya’ya bu şekilde gelebiliyor olmasını gazete yazarları mutlu sözlerle anlattı.

 

Dolar’da Düşüş Devam mı Edecek?

 

Ekonomi sayfası bugün açıkladığı haberler arasında doların düşüşünü konu aldı. Küresel büyümeye ilişkin olarak risk artışında yaşanan artış ile dolar 2.25’in altına düştü ve son üç haftanın en düşük seviyesine indi.  Bankacılar tarafından yapılan açıklamaya göre petrol fiyatlarında yaşanan düşüş, jeopolitik risklerin sürmesine rağmen geçtiğimiz hafta Türkiye’de neredeyse 40 kişinin ölümüne neden olan çatışmaların bu hafta sona ermesi ile bu hafta açıklanan cari açık verilerinin Türk Lirasını destekleyen diğer nedenler arasında da yer aldığını belitti. Ve bankacıların yaptığı hesaplara göre petrol fiyatlarında her on dolarlık düşüşte cari açık üç dört milyar dolar şeklinde iyileştirilebiliyor. Fakat etkinin daha net görülebilmesi için petrol fiyatlarının kısa sürede değil yıl ortalamasını aşağıya indirecek kadar uzun süre boyunca düşük kalması gerekiyor.  Gazetedeki ekonomi haberlerinde, haziranda 115 doların üzerine çıkan brent petrol varilinin fiyatı bu hafta içinde 83 doların altını gördü ve neredeyse 4 yılın en düşük seviyesinde seyretti. Son olarak brent petrol 86.20 dolarda işlem görebildi.

Strateji Menkul Değerler Fon Yöneticisi olan Burak Çetinçeker, petrol fiyatlarının mevcut olan dört yılın en düşük seviyelerinde kalmasının piyasalar açısında algı ortaya çıkardığını belirterek, bu etkenin yeni alımlar getirmese bile piyasayı tutabileceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA