SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Devlet destek ve teşvikleri anlatıldı

Devlet destek ve teşvikleri anlatıldı
Bu haber 13 Nisan 2016 - 14:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DENİZLİ’de düzenlenen ‘Ulusal Destek ve Teşvik Günleri’nde, 2016 yılı için planlanan devlet destek ve teşvikleri anlatıldı.

DENİZLİ’de düzenlenen ‘Ulusal Destek ve Teşvik Günleri’nde, 2016 yılı için planlanan devlet destek ve teşvikleri anlatıldı.

Denizli Ticaret Odası, Avrasya Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (AYSİAD), Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası işbirliğiyle düzenlenen Ulusal Destek ve Teşvik Günleri kapsamında, 2016 yılı için planlanan devlet destek ve teşvikleri ile proje bazlı yapılan çalışmalar anlatıldı. Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, AYSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erikler, Vergi Dairesi Başkanı Zafer Evci, Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMO) Başkanı Necdet Yılmaz ile çok sayıda davetli etkinliğe katıldı.

Dünyada kıyasıya bir rekabetin hakim olduğunu belirten Özer, “Günümüzde rekabet ortamında ayakta kalmak için en iyiyi, uygun maliyetle üretip, tanıtımını çok iyi yapmamız gerekmektedir. Markalı ve katma değerli ürün üretmek son derece önemli hale gelmiştir. Dolayısıyla ‘eskisi gibi ne üretirsem satarım’ mantığı çoktan geride kalmıştır. Bu ortam ve şartlarda, yalnızca öz kaynakla yetinip yol almak zorlaştı, hatta imkansız hale geldi. Bu anlamda, devletimiz adına hükümetimiz de dünyada her ne varsa benzer destek, teşvik ve kontrol mekanizmalarını kurmuştur. İmkanların elverdiği ölçüde uygulamanın gayreti içindedirler. Bizler de Denizli Ticaret Odası olarak üyelerimiz ve ilimiz kamuoyunun bilgilendirilmesi noktasında gereken çabayı gösteriyoruz” dedi.

AYSİAD Başkanı Hüseyin Erikler ise Denizli’de ilk kez düzenledikleri bu organizasyonu geleneksel hale getirmek istediklerini belirtti.

Açılış konuşmalarının ardından Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Feridun Giresun, KOSGEB İl Müdürü Oğuz Kılınç, GEKA Genel Sekreteri Süleyman Alata ve SMMO Odası Başkan Yardımcısı Mehmet Sarıgöl, 2016 yılı için planlanan devlet destek ve teşvikleri ile proje bazlı yapılan çalışmaları katılımcılara anlattı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA