SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Diyetisyenlerin yaptığı açıklama çay tiryakilerini üzdü

Diyetisyenlerin yaptığı açıklama çay tiryakilerini üzdü
Bu haber 30 Nisan 2016 - 7:17 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Diyetisyenlerin yaptığı açıklama çay tiryakilerini üzdü. Çayın vücudun su ihtiyacını karşılamadığı ve mutlaka su içilmesi gerektiği belirtildi.
Haber:Dilara BOZAN
Diyetisyenlerin yaptığı açıklama çay tiryakilerini üzdü. Çayın vücudun su ihtiyacını karşılamadığı ve mutlaka su içilmesi gerektiği belirtildi. Suyun önemi vurgulanarak açlık ve susuzluk arasında kıyaslama yapıldı. Bir insanın su içmeden duramayacağı fakat yemek yemediğinde haftalarca yaşayabileceği anlatıldı.
Günde bir çok kere çay içen insanların çok fazla su tüketmediği ve bu nedenle vücutlarında yer alan zararlı maddelerin atılamadı belirtildi. İnsanlarda çay tüketimi aynı zamanda başka problemlere de neden oluyor. Aşırı şekilde çay tüketiminin demir eksikliği yaşayan kişilerde ciddi sorunlar doğurduğu açıklandı. Buna bağlı olarak çay yerine mutlaka su tüketilmesi gerektiği ve suyun yerini hiç bir sıvının alamayacağı belirtildi. Suyun hayati önemleri arasında; kabızlığın giderilmesi, eklemlerin daha kuvvetli hale gelmesi, böbreklerin çalışması ve cildin güzelleşmesi gibi faydalı etkilerine değinildi.
Su ihtiyacını karşılamayan kişilerde ağızda kuruluk gerçekleşir ve bu durum bademciklerinizin sağlıklı çalışmasını engelleyebilir. Dil ve boğaz kısmı kurur ve kişi kendini halsiz hisseder. Su başlı başına bir enerji kaynağıdır. Bu nedenle her saat başında mutlaka 1 bardak su tüketilmelidir. Günlük olarak ihtiyacınız olan suyu almazsanız; tuz aazalacağı için böbrek sorunları oluşur. Özelliklede spor yapan kişilerin mutlaka günlük su ihtiyaçlarını karşılamaları gerektiğini belirten diyetisyenler; spor yapmayan kişiler için bile günde 8 bardak su içilmesinin gerekliliğini açıkladılar.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA