SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

DNA Testi neden yapılır?

DNA Testi neden yapılır?
Bu haber 17 Temmuz 2016 - 18:13 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Babalık DNA Testi yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen bilgilere göre son yıllarda önceki yıllara göre % 40 oranında daha fazla yapılmaktadır. Başta baba tarafından talep edilen bu test nadiren de olsa anne tarafından da talep edilmektedir. Eğer doğacak veya doğmuş çocuğunuzun biyolojik babasından emin değilseniz babalık DNA testi yaptırarak bunu netliğe kavuşturabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli nedenlerle çocuğunuzu evlatlık vermişseniz ve sonraki yıllarda çocuğunuzun gerçek babasının siz olduğunu kanıtlamak için DNA testi yaptırmanız gerekmektedir. Aksi takdirde hiçbir kimlik bilgileri ya da başka resmi evraklarla babalık DNA testi kadar kanıtlayıcı sonuçlara ulaşamazsınız. Mahkemelerde de geçerli olan DNA testi yasal yollarla yapıldığı sürece geçerliliği en fazla olan kanıt olarak babalık davanızda davanızın lehinize sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Babalık Testi Yapan Hastaneler sıradan hastaneler olmamakla beraber bazı ruhsatları da Sağlık Bakanlığı tarafından almış olması gerekir ve bu testi yapması için DNA analiz laboratuarlarına sahip olması gerekir. Galata Tıp Hastanesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış gerekli ruhsatlara sahip olmasının yanında DNA testi yapılmasına uygun analiz laboratuarlarına da sahiptir. Hastanemizin yaptığı testler % 99,9 doğruluk oranı ile 24 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Babalık testi yapan hastaneler arasında ortak çalışmalar da yapılmaktadır. Böylece imkânlar daha geniş bir çerçevede kullanılarak daha net sonuçlara ulaşılmaktadır. Babalık testi yapan hastaneler gizlilik konusunda hem fikir olduğu için bütün test sonuçları noter onaylı bir raporla kişilere şahsen bildirilmektedir. Telefonla bu konuda bilgi alınamaması da yine hastanelerin gizlilik kuralları dâhilinde alınan bir karardır.

Annelik Testi en fazla tüp bebek yöntemi ile bebek sahibi olan kişilerin tercih ettiği bir testtir. Çünkü tüp bebek yönteminde kullanılan yumurtanın yanlış anneye ait olabileceği ihtimali vardır. Bu ihtimali ortadan kaldırmak için Annelik testi yaptırılmak istenebilir. Başka bir hastanede tüp bebek işlemi yapılmış olsa bile Galata Tıp Hastanesine Annelik Testi yaptırmak için gelebilirsiniz. Hastanemize başvurduğunuzda ya da http://www.galatatip.com.tr/ web adresine girdiğinizde konu ile ilgili uzmanlar tarafından bilgilendirileceksinizdir. Merak ettiğiniz her anlamda alanında uzmanlarımız ve hastanemizin bu alandaki potansiyeli sizi aydınlatacaktır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA