SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
E-okul veli bilgilendirme sistemi, öğrenci, öğretmen ve veliler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır.
Haber:Berk ARSLANTÜRK
E-okul veli bilgilendirme sistemi, öğrenci, öğretmen ve veliler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Öğrencilerle ilgili tüm bilgilere ulaşmayı sağlayan portal, teknolojinin eğitim alanında getirdiği en büyük kolaylıklardan biri olmuştur.
Teknolojik gelişmelerin hayatımıza çokça girdiği günümüzde bu tür çalışmalar insanların hayatında büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Hayatı kolaylaştıran, basitleştiren ve pratikleştiren bu yazılımlar tüm dünyada kullanılmaya başlamıştır.
Türkiye’yi de etkisi altına alan bu teknolojik gelişmeler birçok alanda kullanılarak hizmete sunulmuştur. Aynı sistem üzerinde birden fazla işlem yapılabilmekte ve böylece zamandan tasarruf edilmektedir. Teknolojik gelişmelerle beraber, internette yapılabilen işlem sayısı oldukça artmıştır. Gelişen internet sistemi ile herkes istediği bilgiye rahatlıkla ulaşabilir duruma gelmiştir. Türkiye’de e-devlet portalinin yanında e-okul portali de kullanılmaya başlanmıştır. Eğitim alanında ciddi bir hizmet veren e-okul portali artık tüm öğretmen, öğrenci ve velinin kullandığı bir adres olmuştur.
Veliler çocuklarının okul durumlarını takip etmekte zaman zaman zorlanmaktadırlar. Anne ve babaların çalışması çoğu zaman veli toplantılarına bile katılmayı zorlaştırmaktadır. Toplantılara gidemeyen veliler çocuklarının okul durumlarını yerinde öğrenememektedirler. Geçim derdine düşen ailelerde eşler birlikte çalışmakta, kadınlar artık iş hayatında kendilerini göstermektedir. Fakat ne olursa olsun öğrencilerin kontrol edilmesi gerektiğini bilen velilerin imdadına e-okul yetişmiştir. Çocuğunun durumunu merak eden ama toplantılara da katılamayan veliler e-okul sayfasında çocukları ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilmektedir.
Sık sık kullanılan e-okul sayesinde, ders notları, devamsızlık durumu, sınav tarihleri ve daha buna benzer birçok bilgiyi veli anında öğrenebilmektedir. Öğretmenler öğrenci ile ilgili bilgileri sisteme girmekte, öğrenciler ve veliler de anlık bilgi alabilmektedir. Öğrencinin T.C kimlik numarası ve okul numarası ile girilen sayfada öğrenci ile ilgili tüm detaylar mevcuttur. Öğrenciler sınav notlarını, veliler de her türlü detayı web sayfasında görmektedir.
24 Mart 2016 - 8:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

E-Okul veli bilgilendirme sisteminde yapabilecekler

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA