SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

En Üst Düzey Lider Öldürüldü

En Üst Düzey Lider Öldürüldü
Bu haber 19 Ekim 2015 - 13:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Resmi Washington 2014 yılında Nasri küresel teröristler listesine dahil etmişti. Suriye’nin Kuzey Batısında gerçekleştirilen operasyon sırasında “El-Kaide” terör örgütüne bağlı faaliyet gösteren “Horasan” gruplaşmasının lideri Senafi en-Nasr öldürüldü.

Pentagon’un basın sözcüsü Peter Cook bilgiyi aktardı. Cook yaydığı bildiride en-nasrin hava operasyonları sırasında öldürüldüğünü söyledi.

“Koalisyon güçlerinin Suriye’nin Kuzey Batısında 15 Ekim’de geçirdiği hava operasyonları sırasında” Horasan “grubu olarak da bilinen” el-Kaide “nin deneyimli savaşçılarının en üst düzey lideri, Suud asıllı, kod adı Senafi en-Nasr olan Abdul Muhsin Abdullah İbrahim es- şäriki öldürüldü. ”

Peter Cook en-nasrin uzun süredir “El-Kaide” için Körfez ülkelerinden maddi yardımlar topladığını, terör örgütünün Suriye koluna yeni savaşçıların katılmasını sağladığını, qruplaşmanın Batı ülkelerindeki işlemleri için maddi yardımlar gösterdiğini söyledi.

“El-Kaide” nin İran’daki örgütlenme ağında bulunan en-nasrin 2013 yılında Suriye’ye gitmeden önce de örgütün finansçısı olduğunu söyleyen Cook onun son 4 ayda öldürülen 5. yüksek rütbeli “Horasan” üyesi olduğunu belirtti.

Resmi Washington 2014 yılının 22 Ağustos Nasri küresel teröristler listesine dahil etmişti.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA