SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

Fazla Kilolar Artık Sorun Değil

Fazla Kilolar Artık Sorun Değil
Bu haber 23 Ağustos 2016 - 17:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Çevremizde fazla kilolarından şikâyet eden birçok insanı görmek mümkündür. Bu fazla kilolara önlem alınmadığı zaman, kilolar insan hayatını zorlaştırmaktadır. Hatta asosyal olmasına ve özgüven kaybı yaşamasına sebep olmaktadır. Var olan fazla kilolarla mücadele edilmediği durumlarda kiloların arttıkça çağımızın hastalıkları arasında bulunan obezite olma olasılığı yüksektir. Her insan farklı bünyelere sahiptir. Diyetin ve sporun zayıflattığı insanlar olduğu gibi aynı diyetin ve uygulanan spor programının etki etmediği insanlar da bulunmaktadır. İdeal kiloya sahip olmak için insan kendi bünyesi için doğru diyet ve spor programını bulmak ve düzenli bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Bazen hayat ve iş yoğunluğu bazen de insanda ki umursamazlık sebebiyle süreklilik sağlanamayabilir. Böyle durumlarda tıbbi uygulamalar en doğru tercih olmaktadır.

Bu tıbbi uygulamalarının en yenisi olarak bilinen vaser lipo yöntemi, günümüzde en çok tercih edilen bir uygulamadır. İşinde iyi bir doktorla yola çıkmak en önemli unsurdur. Vaser lipo yöntemi öncesinde uzman doktorlar tarafından vücutta bulunan fazla yağ dokuları belirlenir. Sonrasında özel vaser cihazları ile ses dalgası göndererek belirlenen yağ dokuları eritilir.

Bölgesel kilolanma kilo vermede insanların en çok zorlandıkları bir durumdur. Normal yollarla bu kilolardan kurtulamayan insanların tercihi yağ aldırma olmaktadır. Yine doğru bir doktorla beraber çalışıldığında olumlu sonuç alınır. Bölgesel yağlanmanın oluştuğu bölgeye anestezik solüsyon uygulanarak yağın akışkan olması sağlanır. Bacak, karın, basen ve kalça bölgelerinde oluşan bölgesel yağlanmadan yağ aldırma yöntemiyle kolayca kurtula bilinir.

Liposuction yöntemi, zayıflamak için değil, spor ve diyetle gitmeyen bölgesel kilolardan kurtulma yöntemidir. Liposuction cildin altına uygulanan bir yöntem olmasından dolayı hastanın derisinin kolay iyileşmesi için derinin özelliği önemlidir. Elastiki deriye sahip olan insanlar bu uygulama için oldukça doğru hastalardır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA