SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Fernor Ceviz Fidanı Özelliklerini Gelişim Fidancılık’tan öğrenin

Fernor Ceviz Fidanı Özelliklerini Gelişim Fidancılık’tan öğrenin
Bu haber 20 Mayıs 2016 - 11:45 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ceviz fidanları arasında Fransız olan fernor ceviz fidanı tadı oldukça güzel olan ve yüzde 18 protein yüzde 51 yağdan oluşan cevizler verir.

Yerli ve yabancı ceviz çeşitleri arasında bir çok ürün vardır. Ülkemizin her bölgesinde özel olarak yetiştirilen cevizler, yetişme koşullarının uygun olup olmamasına göre belirlenmektedir. Üreticilerin en çok tercih ettiği ve kısa sürede verimlilik sağlayan çeşitlerden olan fernor ceviz fidanı da Fransız orijinli bir türdür. Ülkemizde yetişebilen ve üreticilerin memnun olduğu bu ceviz türü, her bölgede yetişebilir.

Bir çok kişi yerli cevizleri de tercih eder ve bunun  özel bir sebebi yoktur. Sadece ekim yapılacak olan bölgeye uygun olan tür seçilmesine dikkat edilmelidir.

Fernor Cevizlerin Özellikleri

Fernor ceviz fidanı kısa sürede ürün veren bir ağaçtır. Lezzetli cevizler üreten bu ağaç, yüzde 51 yağ yüzde 18 protein olan kaliteli cevizler üretmektedir.

Bir çok kişinin ilk tercihi olan bu çeşit, yüksek soğukluklara da dayanıklı olmasıyla bilinmektedir. Soğuk iklimler için uygun bir tür olan fernor, franquette ve fernette ile tozlanabilir. Fernorun kendi kendini tozlama özelliği yoktur. Her açıdan sağlık deposu olan cevizi yetiştirmek özen ve emek ister. Eğer gerekleri yerine getirip sabrederseniz, sizi yanıltmayarak ürünlerini verecektir.

Devletin çeşitli destekleri ile herkes ceviz bahçesi kurabilme imkanına sahip olmuştur ve bu ceviz fidanı türü çok fazla tercih edilmektedir. https://www.cevizfidani.com.tr adresinden Fernor ceviz fidanıhakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA