SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Final gösterileri dünya çocuklarından

Bu biyografi 24 Nisan 2016 - 17:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Final gösterileri dünya çocuklarından
ULUSAL Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında çok sayıda etkinlik gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi, kutlamaların son gününde iki organizasyona daha ev sahipliği yaptı.

ULUSAL Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftasında çok sayıda etkinlik gerçekleştiren Karşıyaka Belediyesi, kutlamaların son gününde iki organizasyona daha ev sahipliği yaptı. Karşıyaka’nın en işlek kavşağına dikilen Atatürk’ün iki metrelik heykeli yüzlerce kişinin katılımıyla açılırken, Çocuk Şenliği için 7 farklı ülkeden gelen dünya çocukları da final gösterileri ile büyüledi.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu hafta boyunca Karşıyaka’nın mahallelerine taşıyan Karşıyaka Belediyesi, kutlamaların son gününde iki etkinliğe imza attı. Karşıyaka Belediyesi, Girne ve Atatürk bulvarlarının kesiştiği noktaya 2 metrelik Atatürk heykeli dikti. Heykeltıraş Cumhur Ata Türk tarafından yapılan heykel için düzenlenen törenin coşkusuna, ellerinde bayraklar ve balonlarla, yüzlerce Karşıyakalı aile ortak oldu. Başkan Akpınar, açılışı minik Atatürkçülerle birlikte gerçekleştirdi.

DÜNYA ÇOCUKLARI HAYRAN BIRAKTI

Karşıyaka Belediyesi tarafından bu yıl 24. kez düzenlenen Uluslararası Karşıyaka Çocuk Şenliği de final gösterileri ile sona erdi. Mavibahçe AVM’nin bahçesinde gerçekleşen gösterilerde 7 farklı ülkeden ve onur konuğu Trabzon’dan gelen çocuklar sahne aldı. Gösteriler, şenlik alanını ve AVM’nin balkonlarını dolduran binlerce vatandaş tarafından ilgiyle izlendi. Hafta boyunca Karşıyaka’nın farklı mahallelerinde gösteriler sunan dünya çocukları, seneye tekrar gelmek üzere, İzmir’den ayrıldı.

“İŞTE KARŞIYAKA BUDUR”

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “23 Nisan günü hem Ulu Önder Atatürk’ün heykelini açmanın hem de final gösterileri ile bayram coşkusunu artırmanın mutluluğunu yaşadık. Biz Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı işte böyle kutlar ve böyle kalıcı eserlere dönüştürürüz. Bu heykel, bir halkın kalbinden asla silinmeyecek bir kahramanın kişiliğinde, bağımsızlık, özgürlük simgesidir. O’nun için ne yapsak azdır. Çocuk Şenliğimiz kapsamında kentimize gelen dünya çocuklarımızı coşku ve sevgiyle uğurluyoruz. Kendilerini seneye, yine daha coşkulu kutlayacağımız şenliklerimize bekliyoruz. İşte Karşıyaka budur ve hep böyle kalacaktır” dedi.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA