SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

FOLKLOR – HALK OYUNU GÖSTERİSİ

FOLKLOR – HALK OYUNU GÖSTERİSİ
Bu haber 07 Kasım 2016 - 12:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Folklor, bütünüyle sadece bir milletin halk oyunları kısmını oluşturduğu düşünülse de bu durumdan daha fazlasını ifade etmektedir. Folklor kelimesi, sözlük anlamıyla halkbilim olarak nitelendirilmektedir. Yani bir ülkede veya bir bölgede yaşayan halkın kültürünü, sözlü edebiyatını, gelenekler ve törelerle bütünlenmiş bir şekilde ifade eden bir kelimedir. Bazen bu kelime mutfak kültürüne, oyunlarına ve danslarına kadar uzamaktadır.

Halk oyunları da folkloru oluşturan parçalar olarak ülkemiz kültüründe bulunmaktadır. Halk oyunları gösterisi, ülkenin kültürel zenginliğiyle doğru orantılıdır. Ülkemizin içinde yer alan bölgelerin ve insanların zenginliği ve birçok milletin bizim ülkemiz kültürüyle kaynaşması bu zenginliği doğurmuştur.

Bu zenginlik bizlerin önemli olaylar, etkinlikler ve organizasyonlarda da görmek istediğimiz bir durum haline gelmiştir. Öyle ki artık bu durum kültürel bir yansımanın yanında düzenlenen eğlencelerin de neşe kaynağı olmaktadır. İstanbul Halk oyunları grubu, sizlere özenle seçilmiş mekanlarda yapmak istediğiniz etkinlikler için bu hizmeti sağlamaktadır. Dilediğiniz yöreye has halk oyunu gösterisini halk oyunları grubunudan talep edebilmektesiniz. Düzenlenen halk oyunu gösterisinin bir ön gösterimi için İstanbul Halk Oyunları grubunun web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Milletsel bir bütünlüğü de ifade ettiği için daha çok milli duyguların ağır bastığı organizasyonlar için tercih edilen halk oyunu gösterisi, kiralama fiyatlarını da sizlere çeşitli alternatiflerle sunmaktadır. Gelenekleri canlandırmanın da bir yolu olan halk oyunları gösterisi, birçok ekiple sizlere neşeli bir zaman dilimi sunmaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA