SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
ükümetin en çok tartışılan uygulamalardan biri olarak dikkat çeken eğitim kurumu yöneticilerinin...
Haber:Gamze DİNÇER
Hükümetin en çok tartışılan uygulamalardan biri olarak dikkat çeken eğitim kurumu yöneticilerinin haksız yere görevden alınarak yerlerine kendine yakın kişileri ataması olarak gösteriliyor.
En son yapılan haksız uygulamalardan biri olarak Erzurum'da Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi Müdürü olan Savaş Atmaca'nın hiçbir gerekçe gösterilmeden görevden alınması meslektaşları öğrenciler ve veliler tarafından çalıştığı kurum önünde protesto edildi. 6 yıldan beri Palandöken ilçesi Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler Lisesi'nde müdürlük görevini yaparken gerekçesiz bir şekilde görevden alınan Savaş Atmaca'nın bu haksız görevden alınmasını Türkiye Kamu-Sen Erzurum İl Temsilciliği tarafından protesto edildi. Yapılan haksız uygulamayı öğretmen ve öğrencilerle birlikte protesto eden Türk Eğitim-Sen il temsilcisi Müfit Bayraktar şunları söyledi:
'Milli Eğitim Bakanlığı başarıya ve liyakata bakmaksızın 2013 yılından beri binlerce okul yöneticisine kıyım uygulayarak görevlerinden almıştır. Yüce kitabımız Kuranı Kerim'in Nisa Suresi'nde belirtildiği gibi 'Emanetleri ehline veriniz. İnsanlara adaletle hükmedin.' uyarısı hiçe sayılmış, tam tersi hiç ehil olmayan insanlara görevler verilmiştir. Burada toplanmamızdaki esas gaye Türkiye genelinde ismini duyurarak birçok başarıya imza atmış olan lise müdürümüz Savaş Atmaca hiçbir gerekçe gösterilmeksizin bir gecede görevden alınmış olmasıdır. Halbuki 2015 yaz sezonunda okul müdürümüzün görev süresi uzatılmıştı. Bazı çevreler tarafından gayrı resmi etiketler yapıştırılarak birilerinin iftira ve baskılarına muhatap edilerek,  kamu vicdanını derin bir şekilde yaralanarak gerçekleştirilen  bu adaletsiz ve haksız atamayı şiddetle kınıyoruz. En kısa süre içinde yapılan bu haksız atamanın iptal edilerek geri dönülmesini bekliyoruz. Konuyu hukuki yollardan araştırarak hakkımızı almak için çalışacağımız kamuoyuna saygıyla duyurulur.'
Okulda öğrencisi bulunan bazı veliler ise yapılan bu haksız uygulamanın bir an önce iptal edilerek 2004 senesinden beri Felsefe Grubu Öğretmenliği yaparken 2010- 2015 yılları arasında müdür yardımcılığı görevini  yürütmüş, 2015 yılında da müdürlük görevine atanan Savaş Atmaca'nın bir an önce göreve iade edilmesini talep ettiler.
24 Nisan 2016 - 8:04 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Gerekçesiz olarak görevden alınan okul müdürüne destek

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA