SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Google Firmasından Yeni Bir Devrim !

Google Firmasından Yeni  Bir Devrim !
Bu haber 18 Mart 2016 - 14:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Sürücüsüz Araç Geliyor !

Google firması tarafından geliştirilen yeni otomobiller artık sürücüsüz olarak kullanılabilecek. Google firması sadece internet üzerinde değil teknolojik alanda büyük gelişmeler sağlamaktadır. Daha önceden başlamış olduğu sürücüsüz araçlar peşinde koşan projeler ile ilgilenen Google firması çıtayı bir tık daha yükselterek kablosuz şarj projesini de başlamış durumda .

Tesla Firması Ve Google Fİrması Birlikte Çalışacak !

Tesla otomobil firması ile Google firması tarafından teknolojik güçler birleştirilerek yapılacak teknoloji harikası araçta hem kablosuz şarj özelliği hem de sürücüsüz otomobil kullanabilme özelliği bulunmaktadır .Tesla ile birlikte çalışacağı bu projede Tesla’nın büyük katkıları vardır. Google firması zaten daha önceden kablosuz şarj denemelerini bahsetmişti ancak bu proje de Tesla otomobil firması  ile birlikte çalışarak daha gerçekçi bir kablosuz şarj imkanı  sunmayı amaçlıyor .Tesla ise araçlarında kablosuz şarj teknolojisinden daha çok  lektrikle çalışan arabalara yönelmiş durumda.

Aracı şarj istasyonu yaklaştırıyorsunuz ve şarj istasyonunda bulunan şarj cihazları otomatik olarak aracın şarj soketi kısmına kendisini yerleştiriyor ve buradan araba şarj olmaya başlıyor. Yani siz arabadan inmeden araba şarj olabilecek. Bugün kullanılan kablosuz şarj cihazı üzerine telefonu yerleştiriyoruz ve cihaz şarj almaya başlıyor.Bu teknolojiye benzer bir teknoloji kullanılacağı düşünen düşünülen Google firmasının başladığı teknolojik  projesi hakkında henüz fazla bilgi bulunamadı.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA