SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Google şifreleme yönetimini yenileyeceğini duyurdu

Google şifreleme yönetimini yenileyeceğini duyurdu
Bu haber 22 Ocak 2016 - 7:28 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Birçok kez herkesin unuttuğu şifre sözcükleri ve anahtarlarına yönelik olarak çalışmalar yapan arama motoru devi Google yeni ve önemli bir çalışma yürüttüğü bilgisine ulaşıldı.

Birçok kez herkesin unuttuğu şifre sözcükleri ve anahtarlarına yönelik olarak çalışmalar yapan arama motoru devi Google’nin yeni ve önemli bir çalışma yürüttüğü bilgisine ulaşıldı.

 

Google yetkililerinden ulaşılan bilgilere göre yapılan planlara kapsamında hayatımızın birçok alanında kullandığımız dijital şifreler tamamen kullanımdan çıkacak. Kişiler dijital hesaplarını güvende tutmak için şifreye ihtiyaç duymayacak. Şifre yerini sahiplerinin anlık olarak yanlarında taşıdığı akıllı telefon ya da akıllı saat benzeri dijital sisteme sahip olan araçlardaki sensorlar alarak kullanıcılarına ilişkin biometrik sistemleri tarayacak.

 

Söz konusu sistem basit bir şekilde ”parmak izi okuma”  sistemleri gibi olmayacak. Bundan farklı bir şekilde olarak çok fazla karışık bilgiler sisteme sokulacak. Kişilerin devamlı takibinde olduğu navigasyon izleri, yüzü, sesi, retinası vb. ayrıntılar devamlı olarak kayıt altında olacak. Bu sayede devamlı olarak İstanbul Fatih Semtinden, ses komut yolluya hesabına erişen bir kişi başka bir gün Rusya’nın Sibirya bölgesinden hesabına erişmeye çalıştığında alarm sistemleri çalışacak ardından kişiden daha fazla güvenlik bilgisi vermesi istenecek. Bu bilgiler de yüz, retina, parmak izi, yüz tanıma gibi sistemlerden elde edilecek. Söz konusu yeni yöntemle şifreleri akılda tutmak belki tarihin tozlu raflarında yerini alacak.

Haber:Ahmet ÖZDEMİR

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA