SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Hacettepe Üniversitesi’nde Nevruz kutlamalarını bahane ederek bir araya gelen karşıt görüşlü gruplar arasında kavga çıktı.
Haber:Berk ARSLANTÜRK
Hacettepe Üniversitesi’nde Nevruz kutlamalarını bahane ederek bir araya gelen karşıt görüşlü gruplar arasında kavga çıktı. Taş, sopa ve bıçakların da kullanıldığı kavga neticesinde eğitime 2 gün ara verildi.
Bugün Beytepe Kampüsü’nde PKK yandaşları ile diğer öğrenciler arasında kavga çıktı. Öğle saatlerinde kampüste öğrenciler Nevruz kutlamaları için toplantı. PKK lehine slogan atılması ile ortalık karıştı ve öğrenciler birbirine girdi. Taş, sopa ve bıçakların konuştuğu kavgada çevik kuvvetler olaya müdahale etti. Hacettepe Beytepe Kampüsü’nde uzun süre devam eden kavgada 2 öğrenci bıçakla yaralandı, 10 öğrenci de güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı.
Hacettepe Üniversite rektörü, Beytepe Kampüsünde yaşanan ve yaralanmanın da olduğu olay sonrasında 2 gün üniversitede eğitim ve öğretime ara verdi. Yazılı olarak duyurulan rektörlük açıklamasında, 23/03/2016 Beytepe Kampüsü’nde yaşanan kavga nedeni ile Perşembe ve Cuma günü olmak üzere 2 gün eğitim ve öğretime ara verildiği duyuruldu.
Öğle saatlerinde yaşanan kavgada karşıt görüşlü iki grup biribirine saldırmıştı. Çevik kuvvetlerin müdahale etmek zorunda kaldığı kavgada 1 öğrenci bıçakla yaralanmış, 10 öğrenci de güvenlik güçlerince gözaltına alınmıştı.
Olayla ilgili gerekli kayıtlar tutulmuş, raporlar hazırlanmıştır.
24 Mart 2016 - 8:05 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Etiketler :
İLGİLİ HABERLER
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Hacettepe Üniversitesi’nde olaylı gün

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA