SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Kadir Durukan

Hafriyat İşlemi, Kum ve Mıcır Malzeme Fiyatları

Hafriyat İşlemi, Kum ve Mıcır Malzeme Fiyatları
Bu haber 17 Ekim 2016 - 23:19 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Günümüzde yapımı amaçlanan yapılar için bazı temel malzemeler ve işlemler gerekli olmaktadır. Bu işlem ve malzemelerin başında hafriyat işlemi, kum ve mıcır malzemeleri gelmektedir. Genel olarak yapılan işin boyutuna göre fiyatlandırılması yapılan bu unsurların yine malzeme çeşidine göre de fiyatları değişim gösterebilmektedir.

Her işlem için farklı kum ve mıcır malzeme çeşitleri kullanılmakta ve yine her işlem için farklı teknolojik aletler ile hafriyat işleminin uygulanması gerekmektedir. Bu yüzden fiyatlandırma olarak bir değişim söz konusu olmakta ve fiyat almak isteyen kişiler için ufak çaplı yapılan analizler ve hesaplar sonucu uygun fiyatlar verilebilmektedir.

Kum Malzemesi Fiyatı

Yapılan işlemin büyüklüğüne ve çeşidine göre farklılık göstermekte olan kum fiyatları yapılan ufak çaplı analizler sonucu belirlenebilmektedir. Yapılması planlanan yapıların ihtiyaç duyduğu kum miktarının kaç metreküp olduğu tahmini olarak belirlenebilmekte ve yine yapının çeşidine uygun olan kum malzemesinin çeşidi seçilerek bir fiyat teklifi sunulabilmektedir.

Mıcır Malzemesi Fiyatı

Yapılacak olan drenaj, dolgu, parke taşı ve beton üretimi gibi her farklı işleme uygun bir mıcır çeşidi bulunmaktadır. Mıcır çeşitleri büyüklüklerine göre numaralandırılmakta ve her işleme uygun numaraların bulunması mümkün olmakta ya da üretilebilme şansı olmaktadır.

İşlem için uygun olan numarası ve miktarına bağlı olarak mıcır fiyatları değişiklilik göstermektedir. Yapılacak işleme göre gerekli olan mıcır miktarı yaklaşık olarak ufak analizlerle hesaplanarak ve çeşidi belirlenerek bir fiyat teklifi temin edebilmeniz mümkün olmaktadır.

Hafriyat İşlemi ve Fiyatı

Bütün kazma işlemleri hafriyat olarak adlandırılmaktadır. Hafriyat yapılacak işin projelendirilmesi ile uygun tekniklere göre yapılmaktadır. Aynı zamanda kazılar sonucu ortaya çıkan atık kum, taş ve diğer malzemeler, uygun ve belgeli araçlar ile atık alanlarına boşaltılması söz konusu olmaktadır.

Yapılacak işin büyüklüğüne göre hafriyat işleminde kullanılacak iş ekipmanları değişim göstermektedir. Bu ve bunun gibi durumlar hafriyat fiyatları belirlenmesinde göz önünde bulundurulmaktadır. Taşınacak olan malzemeyi taşıyan kamyon sayısı ve kazılacak alan genişliği gibi durumlar göz önüne alınarak işin tamamına bir bedel çıkarılarak müşterilere sunulmaktadır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA