Hakkari’den Acı Haber Geldi

Hakkari ilimizde yaşanan olayda önce valilik sonra TSK tarafından verilen habere göre 5 askerimiz Şemdinli ilçesinde askeri araç ile seyir esnasında PKK  terör örgütü üyeleri tarafından hazırlanan el yapımı mayın öncesi gün  askeri araçların geçeceği yere yerleştirildi ve askeri araçlar geçiş yaparken patlatıldı . 

Mayının tam araç geçtiği esnada patlatılması nedeni ile 4 asker araç içerisinde şehit olurken bir askerimiz araç içerisinden yaralı olarak kurtarıldı ancak kaldırıldığı hastanede durumu çok ağır olduğundan dolayı doktorlar ne kadar çaba gösterse de hayata gözlerini yuman askerimiz de şehit olarak şehit sayısını 5 ‘ e yükseltti .

Öncelikle Hakkari valisi tarafından açıklama geldi ve olay ile ilgili temel bilgiler verildi .Ardından TSK tarafından verilen haberde daha detaylı olarak anlatıldı ve şehit aileleri için başsağlığı mesajı verildi . 

admin

Ben Harun Güçlü 1988 Trabzon akçaabat doğumluyum küçük yaşlarımdan beri araştırmacı ve bilgi paylaşımcı bir insandım, tek hedefim habercilikte doruğa ulaşmak

Bir Cevap Yazın