SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Zaim Güngör

HGS Bakiye Sorgulama

HGS Bakiye Sorgulama
Bu haber 10 Kasım 2016 - 21:02 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Devletin bizlere sunduğu HGS uygulamaları ile beraber, köprülerden ve otoyollardan yapılan geçişler daha ucuz ve daha hızlı bir biçimde gerçekleştirilebilir. HGS uygulamalarına ilk adımı atmak için öncelikle HGS etiketinizi almanız gerekir. HGS etiketinizi, anlaşmalı bankalar aracılığı ile ya da PTT şubelerinden rahatlıkla edinebilirsiniz. HGS yükle işlemlerini bankalarca talimat vererek HGS yükleme, kredi kartı ile HGS yükleme, online HGS yükleme işlemlerini yaparak HGS bakiye yüklemelerinizi yapabilirsiniz.

 

HGS bakiye sorgulama ve yükleme işlemleriniz için öncelikle ilgili sisteme üye olmanız gerekir. Sistem sizden T.C. numaranızı ya da vergi kimlik numarasını, e-mail adresinizi, şifrenizi ve tekrar şifrenizi girmeniz gerekir. Sonrasında ekranda bulunan güvenlik kodu ile beraber sisteme üye olabilirsiniz. Bu işleminizde, sisteme girdiğiniz telefon numaranıza,  bakiyeniz de bir azalma söz konusu olduğunda, bilgilendirme mesajı bu numaraya gelmektedir.

 

PTT’nın resmi web sitesi üzerinden yapacağınız işlemler ile Hızlı Geçiş Sisitemi bakiye sorgulama işleminizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

 

Bu sistem sayesinde, sizden istenen bilgileri girmeniz yeterli olur. Bu halde sizlerden istenecek olan bilgi araç plaka numaranız olacaktır. Ekrandaki geçiş ihlali sorgula kutucuğuna plakanızı girmeniz gerekir. Bu işleminiz sonrasında sisteme girişinizi yapabilirsiniz.

 

HGS Bakiye ve Geçiş İhlali Sorgulama işlemi ile, KGS ve OGS üstünden de sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Geçiş İhlali Sorgulama işleminizi, Karayolları Genel Müdürlüğü sayfasından da yapabilirsiniz. Bu işlem için ise, gerekecek olan bilgi yine araç plaka numaranızı sisteme girmek olacaktır. Bu işlemleriniz sonrasında sorgulama işleminizi rahatlıklıkla yapabilirsiniz.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA