SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi
Kadir Durukan

HGS Cezası Sorgulama

HGS Cezası Sorgulama
Bu haber 03 Eylül 2016 - 0:16 'de eklendi ve kez görüntülendi.

 

Hızlı geçiş sistemi (HGS), 17 eylül 2012 den itibaren ülkemiz içerisinde kullanılmakta olan köprü ve ya otobanlar için hızlı geçiş sağlamakta olan ücretli bir uygulama sistemidir. HGS aracılığı ile gişeler de beklemeden geçme sistemidir. Lakiin HGS den faydalanabilmek adına ilk önce abonelik işlemleri tamamlanması gerekmektedir. Araç sabinin isteği doğrultusunda kişiler HGS etiket veya HGS kart seçeneklerinden birisine sahip olabilmektedir. Bir çeşit elektronik teknoloji olan HGS, araçların üzerlerindeki HGS etiketi aracılığıyla radyo frekansı ile ücret tahsil edebilen yaygın bir otomatik araçtır. Geçiş bölgelerinde bulunmakta olan elektronik denetleme sisteminin yardımı ile gişelerden yasadışı olarak geçmeye çalışan araçlar anlık olarak tespit edilmektedir. Bu durum da HGS lerden kaçak olarak geçmeye kalkışan; HGS etiketveya kart sahibi olmayan, ücret bulunmadığı durumda ücret vermeden gişelerden geçmeye kalkışan, plakayı kapatıp sistemin denetlemesine izin vermeyerek geçmeye kalkışan ve HGS abonesi olduğu hal de OGS gişelerinden kalkışan çalışan araçlara HGS cezası uygulanmaktadır. HGS cezası sorgulama HGS siteleri üzerinden yapılabilmektedir. Bu cezaların birikmesi durumunda sizin haberiniz olmadan yüklü bir miktarda borç ile karşılaşabilirsiniz.

Gişelerde ücret ödeme sırasında oluşmakta olan araç kalabalığını vatandaşlara zaman kaybettirmekte idi. Bu soruna çözüm olmak amacıyla HGS sistemin de araçlarınızın ön camınlarına yapıştırmış olduğunuz geçiş kartlarınız vasıtasıyla sıra da beklemeden geçiş işleminizi kolaylıkla yapma imkanınız vardır. Ücretiniz HGS girişlerinde bulmakta olan ve aracınızın ön camındaki kartı okutarak makine sayesin de otomatik olarak alınır. HGS ücret sisteminin de çalışma bu şekildedir. Trafik sıkıntısına büyük anlamda yardım ettiği belirtilmektedir. HGS kartınız ile para yükleme oldukça basit bir işlem olup PTT şubesinden dolum yapabildiğiniz gibi anlaşmalı olan bankalar ile de dolum işlemini yapabilirsiniz. Bazı benzinliklerde ve marketlerde de dolum yapabilme seçeneğiniz vardır. HGS para yükleme işleminizi de yükleme yapacağınız her yerde ve internet sistemi üzerinden yapabileceğiniz her yerde öğrenmeniz mümkündür. HGS müşteri hizmetleri web sayfasından aracınız ile ilgili her türlü ait bilgiler ve bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

HGS bakiye ödeme işlemini ise e-devlet sistemi üzerinden de yapılabilmektedir. Ancak e-devlet sorgulaması şifrelidir ve şifreniz olmadan işlem yapamazsınız. Bu neden ile e-devlet şifrenizi size en yakın olan bir PTT şubesinden temin edebilirsiniz. E-devlet sistemlerinde aracınız ile alakalı bütün işlemleri çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. E-devlet sistemi işlemlerinizi hızlandırmaktadır.

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA