SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

İDATA ANKARA

İDATA ANKARA
Bu haber 22 Eylül 2016 - 16:08 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Almanya veya İtalya’ya seyahat edecek kişilerin ziyaretleri 90 günden daha kısa bir süreyi kapsıyorsa vize başvuruları için konsolosluk tarafından yetki verilen idata Ankara ofisine yapılması gerekmektedir. İDATA ile vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvurularını gerçekleştirmesi için öncelikle parmak izi uygulamasına tabi tutulması gerekir. Bunun için de başvuru öncesinde İDATA internet sitesi veya müşteri hizmetleri aranılarak randevu alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Randevu aldıktan sonra İDATA tarafından size belirli bir tarih ve saat verilmektedir. Seyahat planı yaptığınız tarihten 25-30 gün önce başvuru yapmış olmanız gerekir. Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra 10 veya 15 gün içerisinde vizenizi almış olacaksınız.

Almanya ve İtalya vizesi alacak kişilerin herhangi bir aksilik yaşamaması ve sürecin hızlı işlemesi adına gerekli olan belge ve pasaport işlemlerinin tam ve yanıltıcı bilgilerin yer almıyor olması gerekir. İDATA resmi işleme dahil olarak pasaport ve vize belgelerinin bir araya toparlanarak incelenmesini sağlayan bir aracı kurum olduğu için bütün belgelerin tesliminin İDATA ofisine yapılması konsolosluk tarafından öngörülmüştür.

Almanya, İtalya ve Schengen bölgesine geçiş için gerekli olan vize işlemlerinin tüm süreçleri İDATA ofislerinde yapılmaktadır. İDATA kurumundan randevu almadan vize başvurusu yapmanız ciddi bir vakit kaybı anlamına gelmektedir. Randevu sistemi hem zaman kaybını önlemek hem de vize başvuru sürecinin daha sağlıklı yürütülebilmesi adına önemli bir detaydır.

Almanya ve İtalya konsolosluğu vize işlemlerinde evraklarla ilgili eksiklikler ve sürekli mağduriyetlerin ortaya çıkması nedeniyle İDATA’yı resmi kurum olarak belirlemiştir. İDATA yurt dışına seyahat planı yapan birçok insanı aylarca beklemekten ve konsolosluğa sürekli gidip gelmekten kurtarmıştır. İzmir, Ankara, İstanbul, Gaziantep, Bursa, Antalya ve Trabzon’da bulunan idata Ankara www.pasaportvizesi.com ofislerine gitmeden önce randevu talebinizi iletmeniz ve İDATA internet sitesinde yer alan evrakları hazırlamanız vize alma sürecinizi kısaltacak bir ön hazırlıktır. Gidiş nedeninize göre değişen belgelerin tamamını hazırlamalı ve ilk kez Almanya’ya gidecek kişilerin parmak izinin alınabilmesi için İDATA ofislerine şahsi olarak müracaat etmeniz gerekmektedir. İDATA ile vakit kaybı olmadan vize alabilecek miyim kaygısını taşımadan seyahat etme özgürlüğüne kavuşmuş olacaksınız.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA