SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

İstifa haberleri ile Twitter gündemden düşmüyor

İstifa haberleri ile Twitter gündemden düşmüyor
Bu haber 25 Ocak 2016 - 7:29 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Dünyadaki popüler sosyal medya ağlarından birisi olan Twitter’ da bugün itibariyle yaşanan istifa haberleri internet gündemine bomba gibi düştü.

Dünyadaki popüler sosyal medya ağlarından birisi olan Twitter’ da bugün itibariyle yaşanan istifa haberleri internet gündemine bomba gibi düştü.

 

Twitter, dünyada yer alan diğer ülke insanları gibi ülkemiz insanlarının da sık kullandığı sosyal medya araçlarından birisi olmuştur. Şirket temelinde yer almış kişilerinden gelen istifa haberleri ise çeşitli iddiaları da beraberinde getirdi. Medya Müdürü Katie Jacobs Stanton, Twitter Ürün Müdürü Kevin Weil, İnsan Kaynakları Müdürü Skip Schipper ve Mühendislik Müdürü Alex Roetter görevlerinden ayrıldılar. Bu ayrılan kişilerin kovulduğuna dair haberlerin asılsız olduğunu söyleyen şirket kurucusu Jack Dorsey,atmış olduğu ‘’ ayrılan kişiler, kendi istekleri üzerine görevlerini bırakmıştır’’ yönündeki tweet ile açıklık getirilmiş oldu.

 

Yaşanan istifaların ardından şirket yapısında ne gibi değişikler olacağı merak içinde bekleniyor. İstifası gelen istifalara açıklık getiren şirket  kurucusu Jack Dorsey, medya organlarında yer alan “Twitter yöneticilerini kovdu”  yönündeki ortaya atılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

 

Dorsey tarafından yapılan ilk hamlelerinden bir tanesi şirket çalışanlarının yüzde 8’lik kısmını işten çıkartmak oldu. 2013 yılı kasım ayında borsaya giren Twitter şirketinin önünde  yer bulunan en büyük zorluk, yatırımcılarını şirketin büyüyeceğine dair ikna etmek oldu. Twitter her geçtiğimiz gün yaptığı yeni yazılımlar ve geliştirmeleriyle isminden söz ettirmeyi başardı.

 

Yeni gelişmelerinde üzerinde çalışmalar yaptığını geçtiğimiz günler içinde duyurusunu yapan  Twitter, atılmış olan tweetlerin kullanıcılar için oldukça sıkıntı yaşamış olduğu karakter sorununa çözüm getirecek nitelikteydi. 140 karakter  Tweet atma sınırını kaldırılacak olması haberi oldukça çok konuşulmuş ve beğeni almıştı. Önümüzdeki günler içerisinde de bu konuyla alakalı yeni gelişmeler beklemekte. Twitter’ ın şu an için 300 milyonun üzerinde aktif kullanıcısı bulunmakta.

 

19 Kasım 1976′ da doğan ünlü bir Amerikalı yazılım mimarı ve iş adamı olan Jack Dorsey, şu an Twitter’ın CEO’ su görevini yürütmektedir. Ayrıca Twitter ve bir mobil ödeme şirketi olan Square’ un kurucusu olarak tanınmaktadır. 2008 yılında MIT Technology Review tarafından “35 yaşın altında bulunan en yenilikçi 35 kişi”den birisi olarak seçilmiş kişidir Jack Dorsey.

Haber:Burak KAPTAN

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA