SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

İsveç’te cinayet zanlısı 15 yaşında bir sığınmacı

İsveç’te cinayet zanlısı 15 yaşında bir sığınmacı
Bu haber 27 Ocak 2016 - 8:36 'de eklendi ve kez görüntülendi.
İsveç’te bulunan genç sığınmacıların yaşadığı bir barınma merkezinde 15 yaşındaki bir sığınmacının görevli bir çalışan kadını bıçaklayarak öldürdüğü açıklandı.

İsveç’teki sığınmacı merkezinde yaşanan cinayet olayının ardından İsveç Başbakanı Stefan Lofven, Göteborg şehri yakınlarında bulunan merkezi ziyarete gitti. Genç sığınmacıların bulunduğu merkezde temizlik görevlisi olarak çalışan 22 yaşındaki bir kadını öldürdüğü suçlamasıyla 15 yaşında bir sığınmacının gözaltına alındığı belirtildi.

Olay sonrasında bir açıklama yapan Başbakan Lofven, birçok İsveçlinin böyle bir saldırının tekrar yaşanabileceğinden dolayı korku ve endişe içerisinde olduğunu söyleyerek, çok sayıda çocuk ve genci misafir eden İsveçlileri haklı bulduğunu söyledi.

Emniyet teşkilatı sözcüsü Thomas Fuxborg ise, olay yerine gelen polis memurlarının kanla kaplı bir yerle karşılaştıklarını anlattı. İsveç Radyosu da söz konusu merkezde ikamet eden sığınmacıların başka bir yere nakledileceğini haber verdi.

Bugüne kadar 150.000’den fazla sayıda sığınma başvurusunu kabul eden İsveç, Almanya ile birlikte Avrupa Birliği ülkelerine kaçak olarak girenlerin en çok tercih ettiği ülkelerin başında geliyor. Fakat İsveç’in geçtiğimiz günlerde sığınmacı akınını engellemek için çok sıkı bir şekilde sınırda kontrollere başladı.

Saldırıda hayatını kaybeden kişinin ise Lübnanlı olduğu açıklandı. Cinayetin yaşandığı sığınma merkezinde yaşları 14 ile 17 arasında bulunan 10 genç sığınmacının kaldığı öğrenildi.

İsveç Emniyet Genel Müdürü Dan Elliasson ise, yaptığı açıklamada son aylarda çok sayıda ihbar aldıklarını ve bu ihbarların giderek arttığını belirtip, 4.100 kişilik ilave bir personel talebinde bulunduklarını söyledi. Son zamanlarda çok sayıda olaya müdahale etmek durumunda kaldıklarını vurgulayan Elliasson, 6 önce durumun bu kadar kötü olmadığını söyledi.

Editör: Berk ARSLANTÜRK

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA