SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

İzmir Nikah Şekeri – Hüsna Hüner

İzmir Nikah Şekeri – Hüsna Hüner
Bu haber 01 Ağustos 2016 - 10:03 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Günümüzde birçok mutluluklar meydana gelmektedir. Bunların en başında ise düğün, nişan gelir. İnsanlar mutlu olabilmek ve ev bark sahibi olabilmek için evlenerek bir araya gelirler. Bir araya gelerek yaşayıp giderler. Evlenirlerken düğün, nişan yaprak heyecanlarını anlatmaya çalışırlar. Bu sırada birçok şey dağıtırlar. Bunun başında nikah şekeri en başta gelir. Bunun başında İzmir nikah şekeri gelir. Öyle tahmin ediyorum ki muhakkak tatmışsınızdır. Genellikle nişan veya düğünlerde dağıtılan bir tür şekerdir.

İnsanlar bir araya gelebilmek için önce tanışıp belli bir zaman sonra evlenirler ve hayatlarına devam ederler. Bu evlilik sırasında birçok aktivitelerde bulunarak heyecanlarını belli ettirirler. Özellikle düğünlerde, nişanlarda dağıtılan şekerler, yiyecek ve içecekler vazgeçilmez bir unsurdur. Tabii ki her yörenin kendine göre bir adeti vardır. Ama genellikle şeker, içecekler gibi birçok şeyler dağıtılır. En güzeli de nikah şekeridir. Tadına doyum olmayan İzmir nikah şekeri birçok yerde vazgeçilmez bir unsurdur. Üstelik bana göre paketlemesi zor olmayan ve eğlenceli olan bir gelir kaynağıdır. Birçok insan belki de bu şeker sayesinde gelir elde ederek geçimini sağlıyordur. Nasıl ki bazı insanların geçim kaynağı birçok yerden geliyorsa, bazı insanlarında gelir kaynağı bu şeker sayesindedir. Genellikle özel günlerde dağıtılan bu şeker çocuklar içinde eğlenceli bir yiyecektir. Nişanlarda dağıtılan bu şekeri çocuklar kapmak için birbirleriyle yarış içinde olurlar. İşte tadına doyamayacağımız bu şeker, hem çocuklar için hem de evlenenler için vazgeçilmez bir unsurdur. Hatta bu şekeri alan insanlardan bazıları yemeye kıyamayıp buzdolabına süs diye koyuyorlar. Ama tabii ki belli bir süreden sonra yeniliyor bu şeker.

İşte hayatımıza çeşitli şekillerde yön veren ve bizleri mutluluğa götüren bu evlilikler sayesinde alınan bu şekerlerin tadına doyum olmuyor. Özellikle nikah şekerleri vazgeçilmez bir unsurdur. Hem yemesi eğlenceli olan hem de paketlenmesi zevkli olan bu şeker sayesinde nişanlar daha da çok güzel olmakta ve bu şeker birçok insan için ek gelir kaynağı haline gelmiştir. İşte özel günlerde dağıtılan bu şeker hem çocukları hem de orada bulunanları bir araya getirmektedir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA