SON DAKİKA

Hitonhaber – Doğru ve Tarafsız haberin adresi

Kafein tüketimi düşüğe neden oluyor

Kafein tüketimi düşüğe neden oluyor
Bu haber 31 Mart 2016 - 7:25 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Amerika’da çiftlerin üzerinde çeşitli araştırmalar yapıldı.
Haber:Burak Kaptan
Amerika’da çiftlerin üzerinde çeşitli araştırmalar yapıldı. Yapılan araştırmalar kafein tüketiminin düşük yapma riskini artırdığı ortaya çıktı.
Ohio üniversitesi ilginç bir araştırma yaptı. Yapılan araştırmaya göre gebe olan kadınların sık sık kafein tüketmesi düşüğe sebep oluyor. Üstelik bu araştırma sonucu sadece annenin değil; babanın da kafein tüketmesinin zararlı olduğunu açıkladı. Babanın gebelikten önce fazla şekilde kafein tüketmesi düşük riskinin artmasına sebep oluyor. Buna bağlı olarak kişinin yaşı ne kadar büyükse; düşük yapma riski de o oranda artar. Vücutta bazı kimyasal maddeler daha fazladır ve bu nedenle düşük yapma ihtimali daha fazladır.
Uzmanların çiftler üzerinde yapmış oldukları araştırmaya göre; çiftler ne kadar çok kafein tüketiyorlarsa düşük yapma oranı o kadar fazla olduğu ortaya çıktı. Çiftlerin kafein tüketimi incelendi ve düşük yapmalarının altında yatan nedenler araştırıldı. Kafein kullanımının büyük ölçüde düşüğe neden olduğu ortaya çıktı. Erkeklerde kafein tüketiminin düşük yapma olasılığını artırdığı belirtildi.
Hamilelikten evvel alınan bazı vitamin haplarının düzenli şekilde kullanılması düşük riskinin azaltılmasını sağlamaktadır. Bu oran yaklaşık olarak %55 oranına kadar düşmektedir. Yumurta döllendikten sonra da kullanılan bu vitamin hapları düşük olma olasılığını %79’lara kadar düşürüyor. Bu nedenle yaşı ilerlemiş olan kadınların bu vitamin haplarından faydalanması gerekebilir.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA